POWERS Page 1 of 1
SJO Productions
05/21/2016
Race Results Race: 1
Printed: 08:10 pm
Quad Novice
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 915 HON 6081 Shawn Oleary Wyoming, MI 1 1
2 47 HON 6123 Clay Russell Marne, MI 2 2
3 44 HON 6057 Ron Haynes Twin Lake, MI 5 3
4 13 HON 6052 James Kubek Hastings, MI 4 4
5 401 YAM 6159 Justin Fitzgerald Boyden Holton, MI 3 5
6 93 HON 6088 Ariell Kubek Hastings, MI 6 6
7 19 Unk 6035 Alex Easton Muskegon, MI 7 7
Race Results Race: 2
Printed: 08:10 pm
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 993 KTM 6097 Eli Schierbeek Grand Rapids, MI 1 1
2 621 SUZ 6027 Mike Mosher Grand Ledge, MI 4 2
3 336 YAM 6141 Aaron Alvesteffer Pentwater, MI 3 5
4 13 HON 6119 Chris Prell Holton, MI 6 3
5 226 KAW 6073 Kaydee Compeau Ludington, MI 5 4
6 2 YAM 6142 Andre Alvesteffer Pentwater, MI 2 11
7 5 SUZ 6095 Josh Mosher Grand Legdge, MI 9 6
8 350 KAW 6139 Josh Rothrock Buchanan, MI 8 7
9 125 YAM 6029 Seth Sherman Fremont, MI 14 8
10 32 KAW 6059 Dj Ward Reed City, MI 10 12
11 621x KAW 6156 Brian Playter Hudsonville, MI 15 9
12 9 YAM 6183 Slade Ruprecht Holton, MI 12 13
13 4 KAW 6132 Nolan Stark Ludington, MI 11 14
14 11 YAM 6066 Andrew Sparks Grant, MI 7 DNF
15 50 HON 6134 Connor Tominski Ludington, MI DNF 10
16 24 YAM 6049 Brandon Sevrey Muskegon, MI 13 DNF
DNF 306 KAW 6030 Jason Beene Battle Creek, MI DNF DNF
DNF 211 YAM 6031 Jayson Laporte Battle Creek, MI DNF DNF
Race Results Race: 3
Printed: 08:10 pm
50 SS 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 17 HON 6130 Joe Dahlke Twin Lake, MI 1 1
2 713 HON 6026 Grace Mccall Jackson, MI 3 2
3 3 HON 6065 Caiden Walker Kent City, MI 2 3
4 154 HON 6106 Brayden Lovell Grand Rapids, MI 4 4
50 SS 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 104 YAM 6160 Sean Arthur Grand Rapids, MI 1 1
2 001 HON 6069 Carson Helder Zeeland, MI 2 3
3 610 YAM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 5 2
4 51 YAM 6093 Brock Chapman Ludington, MI 3 4
5 298 YAM 6087 Ryder Bloomquist Muskegon, MI 4 5
6 989 YAM 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 7 6
7 200 YAM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 6 7
8 4 YAM 6104 Mackenzie Miller Fremont, MI 8 8
9 5 YAM 6121 Hayden Harris Holland, MI 10 9
10 126 HON 6012 Brody Hautau Grand Rapids, MI 9 11
11 93 HON 6013 Carter Hautau Grand Rapids, MI 11 10
Race Results Race: 4
Printed: 08:10 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 900 KAW 6050 Randy Woodring Fruitport, MI 1 1
2 394 SUZ 6003 Mike Tomanek Wyoming, MI 2 2
3 33 YAM 6100 Tim Patterson Grand Rapids, MI 4 3
4 631 YAM 6182 Jordan Friedrich Dorr, MI 3 6
5 955 YAM 6137 Mikey Smith Ravenna, MI 6 4
6 210 HON 6158 James Blain Muskegon, MI 5 5
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 YAM 6154 Dustin Durbin Holton, MI 2 1
2 57 HON 6105 Timothy Woodring Twin Lake, MI 3 2
3 44 KAW 6092 Austin Chapman Ludington, MI 4 3
4 33/ SUZ 6101 Matt Rose Kentwood, MI 1 DNF
Race Results Race: 5
Printed: 08:10 pm
50 4-8 Sr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 KTM 6039 Jaxen Robinson Pierson, MI 3 1
2 678 COB 6145 Peyton Street Three Rivers, MI 1 3
3 86 KTM 4108 Colten Rebedew Coopersville, MI 5 2
4 4 KTM 6103 Brody Miller Fremont, MI 2 6
5 07 KTM 6054 Eli Bazzett Cedar Springs, MI 4 5
6 101 KTM 6011 Ty Van Antwerp Holland, MI 6 4
7 9/b KTM 6046 Braylen Meeuwsen Caledonia, MI 9 7
8 45 COB 6009 Koltyn Alexander Muskegon, MI 10 8
9 20 KTM 6094 Levi Chapman Ludington, MI 8 10
10 14 COB 6085 Marshall Iii Shoemaker Springport, MI 11 9
11 489 KTM 6053 Collin Mcdonald Cedar Springs, MI 7 16
12 1 KTM 6157 Trey Blain Muskegon, MI 13 11
13 8 KTM 6080 Levi Scholten Fennville, MI 14 12
14 7l COB 6014 Landon Lodholtz Fruitport, MI 12 14
15 518 KTM 6010 Keenan Camp Muskegon, MI 15 13
16 16 COB 6008 Jacob Rademacher Norton Shores, MI 16 15
Race Results Race: 6
Printed: 08:10 pm
125 2 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 YAM 6062 Aren Jarles Muskegon, MI 1 1
2 933 HON 6076 Ethan Wadkins Ravenna, MI 3 2
3 10 KTM 6068 Jacob Kooistra Ravenna, MI 2 5
4 313 YAM 6107 Hunter Bassett Ravenna, MI 5 3
5 98 KAW 6017 Seth Price Big Rapids, MI 6 4
6 9 YAM 6138 Nicole Harris Allegan, MI 4 6
7 25 HON 6118 Jeremy Chatterson Middleville, MI 7 DNF
DNF 211 YAM 6031 Jayson Laporte Battle Creek, MI DNF DNF
DNF 306 KAW 6030 Jason Beene Battle Creek, MI DNF DNF
Race Results Race: 7
Printed: 08:10 pm
85 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 12 KAW 6071 Zachary Mazurek Eaton Rapids, MI 2 1
2 47 KAW 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 3 2
3 625 KTM 6041 Cody Price Wyoming, MI 4 3
4 805 KTM 6131 Bryce Carlyle Muskegon, MI 1 6
5 37 KAW 6161 Chandler Hoover N Muskegon, MI 6 4
6 151 KAW 6117 Zack Swarts Muskegon, MI 5 5
85 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KAW 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1
2 881 KTM 4089 Seth Leutzinger Grant, MI 2 2
3 7 KAW 6082 Jason Blackwell Muskegon, MI 3 3
Race Results Race: 8
Printed: 08:10 pm
50 4-6 Jr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 KTM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 1 1
DNF 989 KTM 6007 Aiden Natividad Dorr, MI DNF DNF
50 Sport 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 86 KTM 4108 Colten Rebedew Coopersville, MI 1 2
2 104 YAM 6160 Sean Arthur Grand Rapids, MI 2 3
3 4 KTM 6103 Brody Miller Fremont, MI 5 1
4 298 YAM 6087 Ryder Bloomquist Muskegon, MI 4 4
5 200 YAM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 3 5
6 713 HON 6026 Grace Mccall Jackson, MI 6 7
7 5 Unk 6042 Austin Vandiver Charlotte, MI 8 6
8 38 KTM 6058 Trevor Veltkamp Casnovia, MI 7 8
Race Results Race: 9
Printed: 08:10 pm
14-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 631 YAM 6182 Jordan Friedrich Dorr, MI 1 1
2 624 SUZ 6002 Keagan Leep Grand Rapids, MI 2 3
3 118 HON 6112 Hunter Beattie Fremont, MI 4 2
4 317 HON 6133 Caleb Krehn Muskegon, MI 3 4
5 445 YAM 6047 Darren Omalley White Cloud, MI 5 5
6 11 KAW 6113 Dylan Burke Fulton, MI 6 6
25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 900 KAW 6050 Randy Woodring Fruitport, MI 1 1
2 210 HON 6158 James Blain Muskegon, MI 2 2
3 298 HON 6086 Troy Bloomquist Muskegon, MI 3 3
Race Results Race: 10
Printed: 08:10 pm
Trail 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 48 HON 6090 Alex Day Twin Lake, MI 1 1
2 84 HON 6048 Matthew Gunia Manistee, MI 3 2
3 52 HON 6064 Chase Helder Zeeland, MI 2 3
4 7 HON 6184 Maxx Rogers Newaygo, MI 5 4
5 23 KAW 6028 Jackson Smith-upson Muskegon, MI 6 6
6 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 7 7
7 8 YAM 6074 Jadin Bailey Grant, MI 10 5
8 328 HON 6185 John Quinton Iii Ravenna, MI 4 12
9 19 YAM 6036 Justin Smith Ingram Muskegon, MI 8 9
10 41 HON 6116 Derick Stebleton Eaton Rapids, MI 12 8
11 56 YAM 6037 Jack Smith Ingram Muskegon, MI 9 11
12 23/ KAW 6060 Grant Whoric Holton, MI 11 10
Race Results Race: 11
Printed: 08:10 pm
Quad 70 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 714 Unk 6120 Casey Fancher Bellevue, MI 1 1
2 851 Unk 6015 Kasey Woodruff Wyoming, MI 2 2
Quad 50 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 861 Unk 6038 Ariana Johnson Whitehall, MI 1 1
Quad 50 Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 00 Unk 6055 Gerry Bazzett Cedar Springs, MI 1 1
2 989 Unk 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 2 2
3 5 Unk 6022 Landon Wallace Cedar Springs, MI 3 3
4 514 Unk 6016 Kyler Faber Wyoming, MI 4 4
5 5/ Unk 6125 Payton Rebedew Coopersville, MI 5 5
Race Results Race: 12
Printed: 08:10 pm
30+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 900 KAW 6050 Randy Woodring Fruitport, MI 1 1
2 394 SUZ 6003 Mike Tomanek Wyoming, MI 2 2
3 298 HON 6086 Troy Bloomquist Muskegon, MI 4 3
4 210 HON 6158 James Blain Muskegon, MI 3 4
35+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 621 SUZ 6027 Mike Mosher Grand Ledge, MI 1 1
Race Results Race: 13
Printed: 08:10 pm
65 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KTM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 1 1
2 88 KTM 6140 Wyatt Sand Centreville, MI 2 2
3 1 KTM 6004 Ronnie Dahlke Twin Lake, MI 3 3
4 110 SUZ 6126 Shane Pepper Hamilton, MI 5 4
5 95 KAW 6061 Gage Whoric Holton, MI 4 5
6 18 KTM 6117 Zack Swarts Muskegon, MI 6 6
7 5 KAW 4884 Luke Stanton Conklin, MI 7 7
8 479 KAW 6051 Norman Slade Ravenna, MI 8 8
9 115 KTM 6110 Zane Leutzinger Grant, MI 9 9
Race Results Race: 14
Printed: 08:10 pm
Open D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 YAM 6033 Mike Brown Muskegon, MI 1 1
2 7 YAM 6020 Darrian Corrigan Newaygo, MI 2 2
3 112 YAM 6129 Jake Brummel Middleville, MI DNF 3
Race Results Race: 15
Printed: 08:10 pm
Super Mini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KAW 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1
2 17 KAW 6032 Anthony Kurek Norton Shores, MI 2 2
3 292 HON 6136 Arek Clark Coopersville, MI 4 3
4 7 KAW 6082 Jason Blackwell Muskegon, MI 3 5
5 881 KTM 4089 Seth Leutzinger Grant, MI 6 4
6 14 KAW 6067 Carsen Fredricks Muskegon, MI 5 6
Race Results Race: 16
Printed: 08:10 pm
Quad Advance
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 196 YAM 6102 Brian Miller Fremont, MI 1 1
2 44 HON 6056 Travis Haynes Muskegon, MI 2 2
Race Results Race: 17
Printed: 08:10 pm
Trail 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 32 YAM 6059 Dj Ward Reed City, MI 1 1
2 131 YAM 6001 Nathan Tuffelmire Newaygo, MI 2 DNF
Women 12 & Up
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 226 KAW 6073 Kaydee Compeau Ludington, MI 1 1
2 411 HON 6024 Randi Bevins Hesperia, MI 3 2
3 7 YAM 6099 Jozee Compeau Ludington, MI 2 3
4 46 KAW 6077 Emmily Wadkins Ravenna, MI 6 4
5 13 YAM 6040 Tammyjo Stone Fremont, MI 5 5
6 215 KAW 6018 Kayla Woodruff Wyoming, MI 4 6
7 847 SUZ 6114 Kim Dines White Cloud, M 7 7
Race Results Race: 18
Printed: 08:10 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 993 KTM 6097 Eli Schierbeek Grand Rapids, MI 1 1
2 32 YAM 6072 Chris Goodman Springport, MI 2 2
3 10 KAW 6127 Josh Lowe Ravenna, MI 5 3
4 5 SUZ 6095 Josh Mosher Grand Legdge, MI 3 5
5 57 HON 6084 Lee Shoemaker Springport, MI 6 6
6 13 HON 6119 Chris Prell Holton, MI 10 4
7 125 YAM 6029 Seth Sherman Fremont, MI 4 11
8 64 KAW 6098 Derek Hanson Interlochen, MI 9 8
9 621x KAW 6156 Brian Playter Hudsonville, MI 11 7
10 820 KTM 6155 Corey Phelps Muskegon, MI 12 10
11 12 YAM 6075 Eric Severance Ravenna, MI 7 DNF
12 87 KAW 6135 Ed Hall Muskegon, MI 8 DNF
13 317 KAW 6128 Dustin Wagner Muskegon, MI DNF 9
DNF 11 YAM 6066 Andrew Sparks Grant, MI DNF DNF
DNF 213 KAW 4024 Ben Campbell Freeport, MI DNF DNF
Race Results Race: 19
Printed: 08:10 pm
65 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 KTM 6039 Jaxen Robinson Pierson, MI 1 1
2 101 KTM 6011 Ty Van Antwerp Holland, MI 2 2
3 714 KAW 6120 Casey Fancher Bellevue, MI 3 3
4 9/ KAW 6122 Gaven Harris Holland, MI 4 4
5 5 KAW 6079 Carter Scholten Fennville, MI 6 5
6 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 7 6
7 501 HON 6078 Jerryn Jones Twin Lake, MI 5 8
8 93 KAW 6083 Cohen Hautau Middleville, MI 8 7
Race Results Race: 20
Printed: 08:10 pm
Lites Jr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1
2 410 YAM 6019 Elliott Vankampen Zeeland, MI 2 2
3 17 KAW 6032 Anthony Kurek Norton Shores, MI 4 3
4 10 KTM 6068 Jacob Kooistra Ravenna, MI 3 4
Race Results Race: 21
Printed: 08:10 pm
Quad 105 2 Stroke/Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 6 YAM 6144 Carlie Pranger Grand Rapids, MI 1 1
2 16 Unk 6005 Bryton Merren Dorr, MI 2 DNF
Quad 90 2 Stroke/Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 03 Unk 6021 Jayden Weage Bronson, MI 1 1
2 5 Unk 6025 Bryce Miller Vermontville, MI 2 2
3 5/ Unk 6006 Carter Merren Dorr, MI 3 4
4 19 Unk 6034 Brendon Brown Muskegon, MI DNF 3
Race Results Race: 22
Printed: 08:10 pm
85 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 555 HON 6108 Hayden Bassett Ravenna, MI 2 1
2 7 YAM 6099 Jozee Compeau Ludington, MI 1 3
3 24 YAM 6115 Garrett Stebleton Eaton Rapids, MI 3 4
4 6 SUZ 6043 Logan Woodley Essexville, MI 4 5
5 46 KAW 6077 Emmily Wadkins Ravenna, MI DNF 2
Mini Open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 12 KAW 6071 Zachary Mazurek Eaton Rapids, MI 1 1
2 47 KTM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 2 2
3 625 KTM 6041 Cody Price Wyoming, MI 3 3
4 110 KTM 6126 Shane Pepper Hamilton, MI 4 5
5 88 KTM 6140 Wyatt Sand Centreville, MI 6 4
6 93 KAW 6083 Cohen Hautau Middleville, MI 5 6
Race Results Race: 23
Printed: 08:10 pm
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 624 SUZ 6002 Keagan Leep Grand Rapids, MI 1 2
2 171 YAM 6154 Dustin Durbin Holton, MI 3 1
3 989 KAW 4687 Shane Peterson Kaleva, MI 2 3
4 7 YAM 6062 Aren Jarles Muskegon, MI 4 5
5 410 YAM 6019 Elliott Vankampen Zeeland, MI 5 6
6 57 HON 6105 Timothy Woodring Twin Lake, MI 8 4
7 183 KAW 6163 Johnny Drummond Muskegon, MI 6 7
8 44 KAW 6092 Austin Chapman Ludington, MI 7 8
9 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 9 9
10 11 KAW 6113 Dylan Burke Fulton, MI 10 10
DNF 33 SUZ 6101 Matt Rose Kentwood, MI DNF DNF
Race Results Race: 24
Printed: 08:10 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 900 KAW 6050 Randy Woodring Fruitport, MI 1 1
2 955 YAM 6137 Mikey Smith Ravenna, MI 4 2
3 33 YAM 6100 Tim Patterson Grand Rapids, MI 3 3
4 631 YAM 6182 Jordan Friedrich Dorr, MI 2 4
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com