POWERS Page 1 of 1
SJO
06/12/2016
Race Results Race: 1
Printed: 06:18 pm
Quad Novice
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 915 HON 6081 Shawn Oleary Wyoming, MI 1 1
2 44 HON 6057 Ron Haynes Twin Lake, MI 2 2
3 55 HON 6445 Doug Decheney Muskegon, MI 5 3
4 130 YAM 6442 Anika Scheltema Byron Center, MI 4 4
5 401 YAM 6159 Justin Fitzgerald Boyden Holton, MI 3 7
6 115 YAM 6482 Aaron Damveld Dorr, MI 6 5
7 93 HON 6440 Steven Brown Hastings, MI 8 6
8 13 HON 6052 James Kubek Hastings, MI 7 8
9 19 Unk 6035 Alex Easton Muskegon, MI 9 9
Race Results Race: 2
Printed: 06:18 pm
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 993 KTM 6097 Eli Schierbeek Grand Rapids, MI 1 1
2 621 SUZ 6027 Mike Mosher Grand Ledge, MI 2 2
3 13 YAM 6119 Chris Prell Holton, MI 3 4
4 5 SUZ 6095 Josh Mosher Grand Legdge, MI 5 6
5 167 KAW 6156 Brian Playter Hudsonville, MI 9 3
6 512 KAW 6485 Jose Anzaldua New Era, MI 7 5
7 336 YAM 6141 Aaron Alvesteffer Pentwater, MI 4 8
8 677 SUZ 6449 Dylan Dunklee Hastings, MI 6 7
9 32 KAW 6059 Dj Ward Reed City, MI 8 9
Race Results Race: 3
Printed: 06:18 pm
85 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 KAW 6082 Jason Blackwell Muskegon, MI 1 1
2 177 HON 6481 Dakota Vellema Muskegon, MI 2 2
3 4 YAM 6464 Derek Egan Cedar Springs, MI 5 3
4 555 HON 6108 Hayden Bassett Ravenna, MI 4 4
5 46 KAW 6077 Emmily Wadkins Ravenna, MI 3 5
6 22 KAW 6487 Anthony Sparks Newaygo, MI 6 6
Race Results Race: 4
Printed: 06:18 pm
30+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 298 HON 6086 Troy Bloomquist Muskegon, MI 1 1
2 610 SUZ 6450 Chad Keeton Niles, MI 3 2
3 18 KAW 6447 Joey Aspinall Hastings, MI 2 3
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 900 KAW 6050 Randy Woodring Fruitport, MI 1 1
2 559 YAM 6491 Jake Jones Lansing, MI 3 2
3 631 YAM 6182 Jordan Friedrich Dorr, MI 2 5
4 955 KAW 6137 Mikey Smith Ravenna, MI 5 3
5 / YAM 06443 Austin Haught St Johns, MI 4 4
Race Results Race: 5
Printed: 06:18 pm
50 SS 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 YAM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 4 1
2 298 YAM 6087 Ryder Bloomquist Muskegon, MI 2 3
3 001 HON 6069 Carson Helder Zeeland, MI 5 2
4 51 YAM 6093 Brock Chapman Ludington, MI 3 4
5 104 YAM 6160 Sean Arthur Grand Rapids, MI 1 7
6 989 YAM 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 6 5
7 200 YAM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 8 6
8 4 YAM 6104 Mackenzie Miller Fremont, MI 9 8
9 81 HON 6453 Braxton Hendrix Hesperia, MI 7 DNS
Women 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 777 HON 6489 Natalee Sanders Hastings, MI 1 1
Race Results Race: 6
Printed: 06:18 pm
65 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 501 HON 6078 Jerryn Jones Twin Lake, MI 3 1
2 93 KAW 6083 Cohen Hautau Middleville, MI 2 2
3 678 SUZ 6145 Peyton Street Three Rivers, MI 1 3
4 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 4 4
5 5 KAW 6079 Carter Scholten Fennville, MI 5 5
6 18 KTM 6470 Jake Walkinhood Eaton Rapids, MI 6 6
Race Results Race: 7
Printed: 06:18 pm
Quad 105 2 Stroke/Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 6 YAM 6144 Carlie Pranger Grand Rapids, MI 1 1
2 16 Unk 6005 Bryton Merren Dorr, MI 2 2
3 7 SUZ 6497 Kayla Myers St. Louis, MI 3 3
Quad 90 2 Stroke/Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 5 Unk 6006 Carter Merren Dorr, MI 1 1
2 19 Unk 6034 Brendon Brown Muskegon, MI 2 2
Quad 200 2 Stroke/Youth Produc
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 131 YAM 6443 Elayna Scheltema Byron Center, MI 1 1
Race Results Race: 8
Printed: 06:18 pm
85 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 17x YAM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI DNS 1
85 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 17 YAM 6472 Trever Wahr Fruitport, MI 1 1
2 51 KTM 6477 Joseph Spielmaker Kent City, MI 3 2
3 881 KTM 4089 Seth Leutzinger Grant, MI 2 4
4 7/ YAM 6099 Jozee Compeau Ludington, MI 4 3
Race Results Race: 9
Printed: 06:18 pm
50 Sport 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KTM 6103 Brody Miller Fremont, MI 1 1
2 86 KTM 6124 Colten Rebedew Coopersville, MI 2 2
3 104 YAM 6160 Sean Arthur Grand Rapids, MI 3 3
4 298 YAM 6087 Ryder Bloomquist Muskegon, MI 4 4
5 38 KTM 6058 Trevor Veltkamp Casnovia, MI 5 5
6 713 HON 6026 Grace Mccall Jackson, MI 6 6
Race Results Race: 10
Printed: 06:18 pm
35+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 621 SUZ 6027 Mike Mosher Grand Ledge, MI 1 1
Open D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 34 HON 6498 Todd Britton Grand Haven, MI 1 1
2 151 SUZ 6439 Andrew Richardson Hastings, MI 2 2
3 33 KAW 6478 Troy Mortensen Vestaburg, MI 3 3
4 7 YAM 6020 Darrian Corrigan Newaygo, MI 5 4
5 5 YAM 6496 Fred Decker V Muskegon, MI 4 5
Race Results Race: 11
Printed: 06:18 pm
65 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KAW 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 1 1
2 110 KTM 6126 Shane Pepper Hamilton, MI 2 2
3 5 KAW 6109 Luke Stanton Conklin, MI 3 3
4 09 KAW 6488 Brenden Calahan Eau Claire, MI 4 4
5 115 KTM 6110 Zane Leutzinger Grant, MI 5 5
6 68 KTM 6499 Cameron Blackwell Muskegon, MI 6 6
DNF 88 KTM 6140 Wyatt Sand Centreville, MI DNF DNF
Race Results Race: 12
Printed: 06:18 pm
50 4-6 Jr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 KTM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 1 1
2 200 YAM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 3 2
3 989 KTM 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 2 3
50 4-8 Sr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 86 KTM 6124 Colten Rebedew Coopersville, MI 3 1
2 4 KTM 6103 Brody Miller Fremont, MI 1 3
3 07 KTM 6054 Eli Bazzett Cedar Springs, MI 4 2
4 678 COB 6145 Peyton Street Three Rivers, MI 2 4
5 141 KTM 6490 Scott Sanders Hastings, MI 6 6
6 20 KTM 6094 Levi Chapman Ludington, MI 5 7
7 7l COB 6014 Landon Lodholtz Fruitport, MI 9 8
8 14 COB 6085 Marshall Iii Shoemaker Springport, MI 8 9
9 15 KTM 6470 Jake Walkinhood Eaton Rapids, MI 7 10
10 16 COB 6008 Jacob Rademacher Norton Shores, MI 10 11
11 518 KTM 6010 Keenan Camp Muskegon, MI 11 12
12 45 COB 6009 Koltyn Alexander Muskegon, MI 12 13
13 05x KTM 6495 Hayden Zeedyk Muskegon, MI DNS 5
DNF 8 KTM 6080 Levi Scholten Fennville, MI DNS DNF
Race Results Race: 13
Printed: 06:18 pm
Trail 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 48 HON 6090 Alex Day Twin Lake, MI 1 1
2 4 HON 6473 Christopher Peterson Marne, MI 3 2
3 8 YAM 6074 Jadin Bailey Grant, MI 2 4
4 328 HON 6185 John Quinton Iii Ravenna, MI 4 3
5 19 YAM 6036 Justin Smith Ingram Muskegon, MI 6 5
6 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 5 8
7 56 YAM 6037 Jack Smith Ingram Muskegon, MI 7 7
8 7 HON 6184 Maxx Rogers Newaygo, MI 9 6
9 52 HON 6064 Chase Helder Zeeland, MI 8 9
10 11 YAM 6454 Haden Finley Muskegon, MI 10 10
11 50 KAW 6465 Luke Egan Cedar Spgs, MI 11 11
Race Results Race: 14
Printed: 06:18 pm
Women 12 & Up
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 YAM 6099 Jozee Compeau Ludington, MI 1 1
2 411 HON 6024 Randi Bevins Hesperia, MI 2 2
3 130 YAM 6442 Anika Scheltema Byron Center, MI 3 4
4 46 KAW 6077 Emmily Wadkins Ravenna, MI 7 3
5 215 KAW 6018 Kayla Woodruff Wyoming, MI 4 6
6 13 YAM 6040 Tammyjo Stone Fremont, MI 6 5
7 847 SUZ 6114 Kim Dines White Cloud, M 5 7
Race Results Race: 15
Printed: 06:18 pm
Quad 70 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 851 Unk 6015 Kasey Woodruff Wyoming, MI 1 1
Quad 50 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 861 Unk 6038 Ariana Johnson Whitehall, MI 1 1
Quad 50 Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 989 Unk 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 1 1
2 00 Unk 6055 Gerry Bazzett Cedar Springs, MI 2 2
3 5 Unk 6022 Landon Wallace Cedar Springs, MI 4 3
4 5/ Unk 6125 Payton Rebedew Coopersville, MI 3 4
5 514 Unk 6016 Kyler Faber Wyoming, MI 5 5
Race Results Race: 16
Printed: 06:18 pm
Mini Open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 09 KAW 6488 Brenden Calahan Eau Claire, MI 2 1
2 17x YAM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 1 4
3 110 SUZ 6126 Shane Pepper Hamilton, MI DNS 2
4 93 KAW 6083 Cohen Hautau Middleville, MI DNS 3
Super Mini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 17 YAM 6472 Trever Wahr Fruitport, MI 1 1
2 17/ YAM 6475 Kollin Burrow Twin Lake, MI 4 2
3 881 KTM 4089 Seth Leutzinger Grant, MI 3 4
4 51 KTM 6477 Joseph Spielmaker Kent City, MI 2 5
5 7 KAW 6082 Jason Blackwell Muskegon, MI 5 3
Race Results Race: 17
Printed: 06:18 pm
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 YAM 6154 Dustin Durbin Holton, MI 1 1
2 57 HON 6494 Andrew Riley Whitehall, MI 2 2
3 103 KAW 6105 Timothy Woodring Twin Lake, MI 4 4
4 410 YAM 6019 Elliott Vankampen Zeeland, MI 6 3
5 7 YAM 6062 Aren Jarles Muskegon, MI 5 5
6 317 HON 6469 Zach Chase Fruitport, MI 7 7
7 183 KAW 6163 Johnny Drummond Muskegon, MI 9 6
8 11 KAW 6113 Dylan Burke Fulton, MI 8 8
9 44 KAW 6092 Austin Chapman Ludington, MI 10 9
10 624 SUZ 6002 Keagan Leep Grand Rapids, MI 3 DNF
Race Results Race: 18
Printed: 06:18 pm
50 SS 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 154 HON 6106 Brayden Lovell Grand Rapids, MI 3 1
2 08 YAM 6484 Daymean Snyder Stanton, MI 2 2
3 713 HON 6026 Grace Mccall Jackson, MI 1 3
4 24 HON 6452 Kayden Mcdermott Muskegon, MI 5 4
5 259 YAM 6451 Landon Keeton Niles, MI 4 5
Race Results Race: 19
Printed: 06:18 pm
Quad Advance
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 115 YAM 6483 Andrew Veenstra Hopkins, MI 1 1
2 64 YAM 6441 Justin Berens Wayland, MI 2 4
3 44 HON 6056 Travis Haynes Muskegon, MI 4 3
4 196 YAM 6102 Brian Miller Fremont, MI 3 6
5 669 HON 6474 Jeremy Crowley Ravenna, MI 5 5
6 158 YAM 4128 John Veenstra Hopkins, MI DNF 2
DNF 3 YAM 6455 Miles Burgtorf Fremont, MI DNF DNF
Race Results Race: 20
Printed: 06:18 pm
14-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 56 SUZ 6476 Brian Eckert Holton, MI 2 1
2 317 HON 6133 Caleb Krehn Muskegon, MI 3 2
3 631 YAM 6182 Jordan Friedrich Dorr, MI 1 4
4 11 KAW 6113 Dylan Burke Fulton, MI 4 3
DNF 457 KAW 6446 Dean Simsa MI DNF DNF
25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 931 KAW 6500 Aaron Rumsey Fremont, MI 1 1
125 2 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 YAM 6062 Aren Jarles Muskegon, MI 1 1
2 10 KTM 6068 Jacob Kooistra Ravenna, MI 2 2
3 313 YAM 6107 Hunter Bassett Ravenna, MI 3 3
Race Results Race: 21
Printed: 06:18 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 993 KTM 6097 Eli Schierbeek Grand Rapids, MI 1 1
2 22 YAM 6479 Dominic Dow Fremont, MI 3 2
3 13 YAM 6119 Chris Prell Holton, MI 2 3
4 10 KAW 6127 Josh Lowe Ravenna, MI 7 4
5 167 KAW 6156 Brian Playter Hudsonville, MI 6 6
6 512 KAW 6485 Jose Anzaldua New Era, MI 4 8
7 32 YAM 6072 Chris Goodman Springport, MI 9 5
8 5 SUZ 6095 Josh Mosher Grand Legdge, MI 5 13
9 48 HON 6448 Bryant Rebone Muskegon, MI 10 9
10 317 KAW 6128 Dustin Wagner Muskegon, MI 13 7
11 57 HON 6084 Lee Shoemaker Springport, MI 8 12
12 820 KTM 6155 Corey Phelps Muskegon, MI 12 10
13 11 YAM 6066 Andrew Sparks Grant, MI 11 11
DNF 87 KAW 6135 Ed Hall Muskegon, MI DNF DNF
Race Results Race: 22
Printed: 06:18 pm
Trail 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 131 YAM 6001 Nathan Tuffelmire Newaygo, MI 1 2
2 516 SUZ 6492 Owen Lynch Ravenna, MI 4 1
3 22 HON 6486 Nick Doman Battle Creek, MI 2 3
4 10 HON 6493 Parker Lynch Ravenna, MI 5 4
5 32 YAM 6059 Dj Ward Reed City, MI 3 DNF
Race Results Race: 23
Printed: 06:18 pm
Lites Jr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 410 YAM 6019 Elliott Vankampen Zeeland, MI 1 1
2 17/ YAM 6475 Kollin Burrow Twin Lake, MI 2 2
3 10 KTM 6068 Jacob Kooistra Ravenna, MI 3 3
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 171 YAM 6154 Dustin Durbin Holton, MI 1 1
2 103 KAW 6105 Timothy Woodring Twin Lake, MI 3 2
3 518 KAW 6471 Andrew Elzinga Coopersville, MI 4 3
4 610 SUZ 6450 Chad Keeton Niles, MI 5 4
5 44 KAW 6092 Austin Chapman Ludington, MI 6 5
6 624 SUZ 6002 Keagan Leep Grand Rapids, MI 2 DNF
Race Results Race: 24
Printed: 06:18 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 900 KAW 6050 Randy Woodring Fruitport, MI 1 1
2 / YAM 06443 Austin Haught St Johns, MI 2 2
3 955 KAW 6137 Mikey Smith Ravenna, MI 3 4
4 631 YAM 6182 Jordan Friedrich Dorr, MI 6 3
5 298 HON 6086 Troy Bloomquist Muskegon, MI 5 5
6 559 YAM 6491 Jake Jones Lansing, MI 4 6
7 931 KAW 6500 Aaron Rumsey Fremont, MI DNF 7
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com