Powers Page 1 of 1
SJO Productions
07/21/2016
Race Results Race: 1
Printed: 09:09 pm
Quad Novice
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 915 HON 6081 Shawn Oleary Wyoming, MI 1 1 20
2 77/ YAM 6239 John S. Lanphear Lawrence, MI 2 2 19
3 19 Unk 6035 Alex Easton Muskegon, MI 3 3 18
Quad Advance
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 606 HON 6241 Devin Musgrave Pawpaw, MI DNF 1 20
Quad 200 2 Stroke/Youth Produc
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 88 YAM 6267 Ethan Price Coloma, MI 1 1 20
2 77 YAM 6249 Dylan Nelson Coloma, MI 2 2 19
Race Results Race: 2
Printed: 09:09 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 24 KAW 6309 Andrew Spangler Lawrence, MI 2 1 20
2 120 KAW 6308 Christian Taylor Lawrence, MI 3 2 19
3 5 SUZ 6095 Josh Mosher Grand Legdge, MI 5 3 18
4 94 KTM 6423 Brandon Robinson East Leroy, MI 6 4 17
5 32 YAM 6072 Chris Goodman Springport, MI 1 9 16
6 280 HON 6279 Owen Falk Palos Hts, IL 7 5 15
7 167 KAW 6156 Brian Playter Hudsonville, MI 4 10 14
8 4 KAW 6280 Mathew Tancid Covert, MI 9 6 13
9 x KAW 6313 Blake Kinzler Watervliet, MI 8 8 12
10 13 HON 6307 Austin Figg Pawpaw, MI 10 7 11
Race Results Race: 3
Printed: 09:09 pm
85 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 625 KTM 6041 Cody Price Wyoming, MI 1 1 20
2 46 KAW 6077 Emmily Wadkins Ravenna, MI 2 2 19
3 555 HON 6108 Hayden Bassett Ravenna, MI 3 3 18
4 204 SUZ 6303 Mike Hornus Benton Harbor, MI 5 4 17
5 224 KAW 6248 Jeremy Frank Jr Watervliet, MI 4 5 16
6 580 HON 6454 Haden Finley Muskegon, MI 6 6 15
Race Results Race: 4
Printed: 09:09 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 881 YAM 6333 Jerry Lorenz Morrice, MI 1 1 20
2 900 KAW 6050 Randy Woodring Fruitport, MI 2 2 19
3 955 KAW 6137 Mikey Smith Ravenna, MI 3 3 18
4 354 HON 6269 Tyler Phend Buchanan, MI DNF 4 17
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 610 SUZ 6450 Chad Keeton Niles, MI 2 2 19
Race Results Race: 5
Printed: 09:09 pm
50 SS 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 6 YAM 6420 Donald Harley E Lansing, MI 2 1 20
2 259 YAM 6451 Landon Keeton Niles, MI 1 2 19
50 SS 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 YAM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 1 1 20
2 001 HON 6069 Carson Helder Zeeland, MI 3 2 19
3 46x YAM 6434 Lawrence Schaidt Wayland, MI 4 3 18
4 989 YAM 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 2 5 17
5 205 YAM 6382 Grady Sullivan Dewitt, MI 6 4 16
6 200 YAM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 5 6 15
7 13 HON 6310 Austyn Wood Geoblo, MI 7 7 14
DNF 93 YAM 6314 Bryce Cartwright Coloma, MI DNF DNS
Race Results Race: 6
Printed: 09:09 pm
Super Mini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KAW 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 11 KTM 6312 Cameron Martin South Haven, MI 2 2 19
3 4x KAW 6268 Ryan Bennett Eau Claire, MI 3 3 18
4 6 KAW 6283 Joe Donnellan Benton Harbor, MI 4 4 17
Race Results Race: 7
Printed: 09:09 pm
65 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 88 KTM 6331 Tuff Scott Muskegon, MI 1 1 20
2 101 KTM 6011 Ty Van Antwerp Holland, MI 2 2 19
3 11 KTM 6281 Isaac Houdek Pawpaw, MI 3 3 18
4 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 4 4 17
5 194 KTM 6276 Braylon Gearhart Elkhart, IN 5 5 16
65 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KTM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 110 KTM 6126 Shane Pepper Hamilton, MI 2 2 19
3 214 KTM 6242 Zac Lockman Sodus, MI 3 3 18
4 09 KAW 6488 Brenden Calahan Eau Claire, MI 4 4 17
Race Results Race: 8
Printed: 09:09 pm
14-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
30+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 SUZ 6450 Chad Keeton Niles, MI 1 1 20
35+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 621 SUZ 6027 Mike Mosher Grand Ledge, MI 2 1 20
2 11 KTM 6247 Joe Hutchinson Niles, MI 1 2 19
Race Results Race: 9
Printed: 09:09 pm
Quad 50 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 205 Unk 6382 Grady Sullivan Dewitt, MI 1 1 20
Quad 50 Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 989 Unk 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 1 1 20
2 00 Unk 6055 Gerry Bazzett Cedar Springs, MI 3 2 19
3 5 Unk 6022 Landon Wallace Cedar Springs, MI 2 4 18
4 28 Unk 6285 Greysin Hopp Constantine, MI 5 3 17
5 514 Unk 6016 Kyler Faber Wyoming, MI 4 5 16
Race Results Race: 10
Printed: 09:09 pm
Mini Open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 515 KAW 6444 Brady Deyoung Lowell, MI 1 1 20
2 47 KTM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 2 2 19
3 625 KTM 6041 Cody Price Wyoming, MI 3 3 18
4 555 HON 6108 Hayden Bassett Ravenna, MI 4 4 17
5 204 SUZ 6303 Mike Hornus Benton Harbor, MI 5 5 16
6 005 SUZ 6304 Douglas Hornus Benton Harbor, MI 6 6 15
7 09 KAW 6488 Brenden Calahan Eau Claire, MI 8 7 14
8 110 SUZ 6126 Shane Pepper Hamilton, MI 7 8 13
Race Results Race: 11
Printed: 09:09 pm
125 2 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 313 YAM 6107 Hunter Bassett Ravenna, MI 1 1 20
Lites Jr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 7 YAM 6099 Jozee Compeau Ludington, MI 2 2 19
3 6 KAW 6283 Joe Donnellan Benton Harbor, MI 3 3 18
Race Results Race: 12
Printed: 09:09 pm
Quad 105 2 Stroke/Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 851 Unk 6015 Kasey Woodruff Wyoming, MI 1 1 20
Quad 90 2 Stroke/Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 03 Unk 6021 Jayden Weage Bronson, MI 2 1 20
2 05 Unk 6025 Bryce Miller Vermontville, MI 1 2 19
3 216 YAM 6348 Alex Natividad Dorr, MI 3 3 18
Quad 70 Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 6 YAM 6420 Donald Harley E Lansing, MI 1 1 20
Race Results Race: 13
Printed: 09:09 pm
50 4-6 Jr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 YAM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 1 2 20
2 989 KTM 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 3 1 19
3 200 KTM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 2 4 18
4 100 KTM 6284 Elliot Spangler Lawrence, MI 5 3 17
5 063 COB 6301 Kyleigh Hayes Stevensville, MI 4 5 16
50 4-8 Sr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 07 KTM 6054 Eli Bazzett Cedar Springs, MI 2 1 20
2 101 KTM 6011 Ty Van Antwerp Holland, MI 1 2 19
50 Sport 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 93 YAM 6314 Bryce Cartwright Coloma, MI 2 1 20
2 13 HON 6310 Austyn Wood Geoblo, MI 1 2 19
Race Results Race: 14
Printed: 09:09 pm
85 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 515 KAW 6444 Brady Deyoung Lowell, MI 1 1 20
2 47 YAM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 2 2 19
3 005 SUZ 6304 Douglas Hornus Benton Harbor, MI 3 3 18
85 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KAW 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 11 KTM 6312 Cameron Martin South Haven, MI 2 2 19
3 4x KAW 6268 Ryan Bennett Eau Claire, MI 3 3 18
Race Results Race: 15
Printed: 09:09 pm
Open D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 277 SUZ 6288 Korey Camp Niles, MI 2 1
2 3 SUZ 6311 Jimmy Young Stevensville, MI 1 2
3 21 SUZ 6306 Chad Stratton Pawpaw, MI 3 3
4 7 YAM 6020 Darrian Corrigan Newaygo, MI 4 4
Race Results Race: 16
Printed: 09:09 pm
Trail 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 48 HON 6090 Alex Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 52 HON 6064 Chase Helder Zeeland, MI 3 2 19
3 7 HON 6184 Maxx Rogers Newaygo, MI 2 3 18
4 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 4 4 17
5 14 SUZ 6242 Zac Lockman Sodus, MI 5 5 16
6 8 YAM 6074 Jadin Bailey Grant, MI 6 6 15
Race Results Race: 17
Printed: 09:09 pm
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 621 SUZ 6027 Mike Mosher Grand Ledge, MI 1 1 20
2 134 KAW 6246 Ryan Short Hartford, MI 2 2 19
3 5 SUZ 6095 Josh Mosher Grand Legdge, MI 3 4 18
4 24 KAW 6309 Andrew Spangler Lawrence, MI 5 3 17
5 11 KTM 6247 Joe Hutchinson Niles, MI 4 7 16
6 167 KAW 6156 Brian Playter Hudsonville, MI 7 5 15
7 350 KAW 6139 Josh Rothrock Buchanan, MI 6 6 14
8 280 HON 6279 Owen Falk Palos Hts, IL 8 8 13
9 19 SUZ 6302 Brian Hornus Benton Harbor, MI 9 9 12
10 12 YAM 6305 Earl Covell Kalamazoo, MI 10 10 11
Race Results Race: 18
Printed: 09:09 pm
Trail 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 HON 6243 Nick Lockman Sodus, MI 1 1 20
Women 12 & Up
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 YAM 6099 Jozee Compeau Ludington, MI 1 1 20
2 46 KAW 6077 Emmily Wadkins Ravenna, MI 2 2 19
3 215 KAW 6018 Kayla Woodruff Wyoming, MI 3 3 18
Race Results Race: 19
Printed: 09:09 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 881 YAM 6333 Jerry Lorenz Morrice, MI 1 1 20
2 900 KAW 6050 Randy Woodring Fruitport, MI 2 2 19
3 955 KAW 6137 Mikey Smith Ravenna, MI 3 3 18
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com