Powers Page 1 of 1
SJO Productions
07/22/2016
Race Results Race: 1
Printed: 09:58 pm
Quad Novice
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 915 HON 6081 Shawn Oleary Wyoming, MI 1 1 20
2 2 HON 6189 Nolan Liszewski Ravenna, MI 2 2 19
3 130 YAM 6442 Anika Scheltema Byron Center, MI 3 3 18
4 115 YAM 6482 Aaron Damveld Dorr, MI 4 5 17
5 13 HON 6052 James Kubek Hastings, MI 6 4 16
6 19 Unk 6035 Alex Easton Muskegon, MI 7 6 15
7 54 YAM 6319 Nick Myers Middleville, MI 5 DNF 14
Quad 200 2 Stroke/Youth Produc
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 131 YAM 6443 Elayna Scheltema Byron Center, MI 1 1 20
2 / YAM 6297 David Lanphear Lawrence, MI 2 2 19
Race Results Race: 2
Printed: 09:58 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 111 KAW 6321 Noah Sterk Wayland, MI 1 2 20
2 13 YAM 6119 Chris Prell Holton, MI 5 1 19
3 32 YAM 6072 Chris Goodman Springport, MI 4 3 18
4 120 KAW 6308 Christian Taylor Lawrence, MI 3 8 17
5 57 HON 6084 Lee Shoemaker Springport, MI 8 6 16
6 24 KAW 6309 Andrew Spangler Lawrence, MI 2 12 15
7 94 KTM 6423 Brandon Robinson East Leroy, MI 9 7 14
8 167 KAW 6156 Brian Playter Hudsonville, MI 7 10 13
9 5 SUZ 6095 Josh Mosher Grand Legdge, MI 10 9 12
10 555 KAW 6374 Gage A. Merica Hastings, MI 6 14 11
11 326 HON 6315 Sam Dejong Middleville, MI 12 11 10
12 809 KAW 6380 Koner Eberly Nashville, MI DNF 4 9
13 73 KAW 6233 Garrett Keeler Mullikan, MI DNF 5 8
14 931 YAM 6296 Brian Muller Wayland, MI 13 13 7
15 39 HON 6335 Clay Walker Walker, MI 11 15 6
Race Results Race: 3
Printed: 09:58 pm
50 SS 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 HON 6080 Levi Scholten Fennville, MI 1 1 20
2 259 YAM 6451 Landon Keeton Niles, MI 3 2 19
3 713 HON 6026 Grace Mccall Jackson, MI 2 3 18
4 6 YAM 6420 Donald Harley E Lansing, MI 4 4 17
5 042 YAM 6295 Brody Pittelkow Hastings, MI 5 5 16
50 SS 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 YAM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 2 1 20
2 298 YAM 6087 Ryder Bloomquist Muskegon, MI 1 2 19
3 989 YAM 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 4 3 18
4 001 HON 6069 Carson Helder Zeeland, MI 3 6 17
5 200 YAM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 5 5 16
6 205 YAM 6382 Grady Sullivan Dewitt, MI 7 4 15
7 4 YAM 6104 Mackenzie Miller Fremont, MI 6 8 14
8 46x YAM 6434 Lawrence Schaidt Wayland, MI 8 7 13
Race Results Race: 4
Printed: 09:58 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 881 YAM 6333 Jerry Lorenz Morrice, MI 1 1 20
2 900 KAW 6050 Randy Woodring Fruitport, MI 2 2 19
3 631 YAM 6182 Jordan Friedrich Dorr, MI 4 3 18
4 x YAM 6100 Tim Patterson Grand Rapids, MI 5 4 17
5 955 KAW 6137 Mikey Smith Ravenna, MI 3 6 16
6 105 YAM 6400 Tim Carpenter Fremont, MI 6 5 15
7 038 SUZ 6367 Shane Larsen Grand Rapids, MI 7 7 14
Race Results Race: 5
Printed: 09:58 pm
85 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 46 KAW 6077 Emmily Wadkins Ravenna, MI 1 1 20
2 555 HON 6108 Hayden Bassett Ravenna, MI 3 2 19
3 625 KTM 6041 Cody Price Wyoming, MI 2 3 18
4 24 YAM 6115 Garrett Stebleton Eaton Rapids, MI 4 4 17
5 868 HON 6384 Rory Vaughn Saranac, MI 5 5 16
DNF 1 SUZ 6317 Carter Millious Battle Creek, MI DNF DNS
Race Results Race: 6
Printed: 09:58 pm
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 3 1 20
2 410 YAM 6019 Elliott Vankampen Zeeland, MI 1 3 19
3 227 KTM 6459 Tyler Nolff Comstock, MI 5 2 18
4 223 KAW 6322 Bailey Weiler Vermontville, MI 4 4 17
5 617 YAM 6291 Pierce Soule Battle Creek, MI 6 DNF 16
6 171 YAM 6154 Dustin Durbin Holton, MI 2 DNS 15
Race Results Race: 7
Printed: 09:58 pm
50 4-6 Jr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 KTM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 1 1 20
2 989 KTM 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 5 2 19
3 298 YAM 6087 Ryder Bloomquist Muskegon, MI 4 3 18
4 200 KTM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 3 4 17
5 100 KTM 6284 Elliot Spangler Lawrence, MI 2 5 16
6 7 KTM 6298 Robert Gonzales Jr Hastings, MI 6 6 15
50 Sport 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KTM 6103 Brody Miller Fremont, MI 1 1 20
2 46x YAM 6434 Lawrence Schaidt Wayland, MI 2 2 19
3 713 HON 6026 Grace Mccall Jackson, MI 3 3 18
Race Results Race: 8
Printed: 09:58 pm
Women 12 & Up
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 14 HON 6399 Kendra Brocker Grand Rapids, MI 1 1 20
2 7 YAM 6099 Jozee Compeau Ludington, MI 2 2 19
3 46 KAW 6077 Emmily Wadkins Ravenna, MI 3 3 18
4 130 YAM 6442 Anika Scheltema Byron Center, MI 5 4 17
5 735 HON 6385 Ashley Vaughn Saranac, MI 4 5 16
Race Results Race: 9
Printed: 09:58 pm
65 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 88/ KTM 6331 Tuff Scott Muskegon, MI 1 1 20
2 101 KTM 6011 Ty Van Antwerp Holland, MI 2 2 19
3 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 4 3 18
4 714 KAW 6120 Casey Fancher Bellevue, MI 3 5 17
5 5 KAW 6079 Carter Scholten Fennville, MI 5 4 16
6 88 KAW 6356 Brayden Reaser Girrbach Hastings, MI 6 6 15
65 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KTM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 115 KTM 6110 Zane Leutzinger Grant, MI 2 3 19
3 942 KAW 6358 Brandon Pyper Caledonia, MI DNF 2 18
Race Results Race: 10
Printed: 09:58 pm
14-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 631 YAM 6182 Jordan Friedrich Dorr, MI 1 1 20
2 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 2 3 19
3 518 HON 6264 Christian Sessink Fenton, MI 4 2 18
4 118 YAM 6389 Jordan Willis Plainwell, MI 3 4 17
DNS 120 KAW 6308 Christian Taylor Lawrence, MI DNS DNS
25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 249 SUZ 6293 Dakota Miller Battle Creek, MI 1 1 20
30+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 298 HON 6086 Troy Bloomquist Muskegon, MI 1 1 20
2 610 SUZ 6450 Chad Keeton Niles, MI 2 2 19
Race Results Race: 11
Printed: 09:58 pm
Open D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 753 HON 6294 Logan Buehler Freeport, MI 1 1
2 7 YAM 6020 Darrian Corrigan Newaygo, MI 2 2
3 13 KAW 6430 Wyatt Cooper Eaton Rapids, MI 3 3
Trail 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 HON 6486 Nick Doman Battle Creek, MI 1 1 20
2 215 KAW 6018 Kayla Woodruff Wyoming, MI 3 2 19
3 516 SUZ 6492 Owen Lynch Ravenna, MI 2 3 18
Race Results Race: 12
Printed: 09:58 pm
50 4-8 Sr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 07 KTM 6054 Eli Bazzett Cedar Springs, MI 1 2 20
2 4 KTM 6103 Brody Miller Fremont, MI 3 1 19
3 101 KTM 6011 Ty Van Antwerp Holland, MI 2 3 18
4 141 KTM 6490 Scott Sanders Hastings, MI 5 4 17
5 14 COB 6085 Marshall Iii Shoemaker Springport, MI 4 5 16
6 05 KTM 6411 Dalten Cooper Eaton Rapids, MI 6 6 15
Race Results Race: 13
Printed: 09:58 pm
85 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 YAM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 2 1 20
2 515 KAW 6444 Brady Deyoung Lowell, MI 1 2 19
3 12 KAW 6071 Zachary Mazurek Eaton Rapids, MI 3 3 18
85 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KAW 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 101 KTM 6461 David Burger Rockford, MI 2 2 19
3 144 KAW 6229 Riley Scholten Fennville, MI 4 3 18
4 881 KTM 4089 Seth Leutzinger Grant, MI 3 DNF 17
Race Results Race: 14
Printed: 09:58 pm
Quad 50 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 205 Unk 6382 Grady Sullivan Dewitt, MI 1 1 20
Quad 50 Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 989 Unk 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 1 1 20
2 00 Unk 6055 Gerry Bazzett Cedar Springs, MI 2 2 19
3 514 Unk 6016 Kyler Faber Wyoming, MI 3 3 18
4 5 Unk 6022 Landon Wallace Cedar Springs, MI 4 4 17
Race Results Race: 15
Printed: 09:58 pm
Trail 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 48 HON 6090 Alex Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 7 HON 6184 Maxx Rogers Newaygo, MI 4 2 19
3 52 HON 6064 Chase Helder Zeeland, MI 3 3 18
4 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 2 5 17
5 8 YAM 6074 Jadin Bailey Grant, MI 5 4 16
6 41 HON 6116 Derick Stebleton Eaton Rapids, MI 6 6 15
7 734 KAW 6282 Cayden Pettengill Hastings, MI 7 7 14
8 989 HON 9898 Gabriel Pyper Caledonia, MI 8 8 13
9 800 HON 6287 Dylan Steele Woodlans, MI 9 9 12
Women 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 777 HON 6489 Natalee Sanders Hastings, MI 1 1 20
Race Results Race: 16
Printed: 09:58 pm
125 2 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 313 YAM 6107 Hunter Bassett Ravenna, MI 1 1 20
Lites Jr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 2 20
2 71 HON 6236 Joel Vandewege Byron Center, MI 2 4 19
3 24 KTM 6360 Andrew Burger Rockford, MI 4 3 18
4 7 YAM 6099 Jozee Compeau Ludington, MI 3 5 17
5 410 YAM 6019 Elliott Vankampen Zeeland, MI DNF 1 16
Race Results Race: 17
Printed: 09:58 pm
Quad Advance
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 115 YAM 6483 Andrew Veenstra Hopkins, MI 1 1 20
2 158 YAM 6480 John Veenstra Hopkins, MI 2 4 19
3 669 HON 6474 Jeremy Crowley Ravenna, MI 3 5 18
4 115/ YAM 6441 Justin Berens Wayland, MI 7 2 17
5 196 YAM 6102 Brian Miller Fremont, MI 6 3 16
6 1 KAW 6219 Jeremy Dunn Nashville, MI 5 6 15
7 715 YAM 6275 Josh Ekkel Martin, MI 4 7 14
8 57 SUZ 6292 Trent Gordenski Delton, MI 8 8 13
Race Results Race: 18
Printed: 09:58 pm
Mini Open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 515 KAW 6444 Brady Deyoung Lowell, MI 1 1 20
2 47 KTM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 2 2 19
3 625 KTM 6041 Cody Price Wyoming, MI 4 3 18
4 555 HON 6108 Hayden Bassett Ravenna, MI 5 4 17
5 12 KAW 6071 Zachary Mazurek Eaton Rapids, MI 3 DNS 16
DNS 88 KAW 6356 Brayden Reaser Girrbach Hastings, MI DNS DNS
Super Mini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KAW 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 881 KTM 4089 Seth Leutzinger Grant, MI 2 2 19
3 144 KAW 6229 Riley Scholten Fennville, MI 3 3 18
4 60 KAW 6344 Trenton Walker Walker, MI 4 4 17
Race Results Race: 19
Printed: 09:58 pm
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 111 KAW 6321 Noah Sterk Wayland, MI 1 1 20
2 621 SUZ 6027 Mike Mosher Grand Ledge, MI 4 2 19
3 809 KAW 6380 Koner Eberly Nashville, MI 2 4 18
4 21 YAM 6255 Michael Wolfe Nashville, MI 3 5 17
5 13 YAM 6119 Chris Prell Holton, MI 6 3 16
6 18 KAW 6447 Joey Aspinall Hastings, MI 7 6 15
7 026 HON 6428 Chasten Brown Grand Rapids, MI 5 9 14
8 167 KAW 6156 Brian Playter Hudsonville, MI 8 8 13
9 24 KAW 6309 Andrew Spangler Lawrence, MI 10 7 12
10 420 YAM 6167 Kodey Brashares Tekonsha, MI 11 10 11
11 5 SUZ 6095 Josh Mosher Grand Legdge, MI 9 12 10
12 88 HON 6245 Steven Tait Nashville, MI 13 11 9
13 480 YAM 6318 Tyler Rendleman Middleville, MI 15 13 8
14 204 YAM 6220 Chris Yenchar Holt, MI 12 17 7
15 22/ KAW 6355 Patric Lajoye Freeport, MI 16 15 6
16 23 KTM 6323 Brayden Lajoye Freeport, MI 18 14 5
17 833 HON 6290 Levi Campbell Bellevue, MI 14 18 4
18 25 HON 6118 Jeremy Chatterson Middleville, MI 17 16 3
DNS 1 YAM 6316 Justin Busick Battle Creek, MI DNS DNS
Race Results Race: 20
Printed: 09:58 pm
Quad 105 2 Stroke/Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 851 Unk 6015 Kasey Woodruff Wyoming, MI 2 1 20
2 6 YAM 6144 Carlie Pranger Grand Rapids, MI 1 2 19
Quad 90 2 Stroke/Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 05 Unk 6025 Bryce Miller Vermontville, MI 2 1 20
2 03 Unk 6021 Jayden Weage Bronson, MI 1 2 19
3 216 YAM 6348 Alex Natividad Dorr, MI 3 3 18
Quad 70 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 714 Unk 6120 Casey Fancher Bellevue, MI 1 1 20
Quad 70 Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 6/ YAM 6420 Donald Harley E Lansing, MI 1 1 20
Race Results Race: 21
Printed: 09:58 pm
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 3 1 20
2 249 SUZ 6293 Dakota Miller Battle Creek, MI 2 2 19
3 518 HON 6264 Christian Sessink Fenton, MI 7 3 18
4 223 KAW 6322 Bailey Weiler Vermontville, MI 5 5 17
5 227 KTM 6459 Tyler Nolff Comstock, MI 4 7 16
6 610 SUZ 6450 Chad Keeton Niles, MI 6 6 15
7 171 YAM 6154 Dustin Durbin Holton, MI 1 DNS 14
8 410 YAM 6019 Elliott Vankampen Zeeland, MI DNS 4 13
Race Results Race: 22
Printed: 09:58 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 881 YAM 6333 Jerry Lorenz Morrice, MI 1 1 20
2 900 KAW 6050 Randy Woodring Fruitport, MI 2 2 19
3 631 YAM 6182 Jordan Friedrich Dorr, MI 3 3 18
4 x YAM 6100 Tim Patterson Grand Rapids, MI 5 4 17
5 105 YAM 6400 Tim Carpenter Fremont, MI 4 5 16
6 955 KAW 6137 Mikey Smith Ravenna, MI 7 6 15
7 038 SUZ 6367 Shane Larsen Grand Rapids, MI 6 7 14
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com