Powers Page 1 of 1
SJO Productions
07/27/2016
Race Results Race: 1
Printed: 09:29 pm
Quad Novice
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 2 HON 6189 Nolan Liszewski Ravenna, MI 2 1 20
2 52 HON 4853 Jimmy Childs Mt. Pleasant, MI 1 2 19
Quad Advance
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 77 YAM 6299 Jordan Satkowiak Linwood, MI 2 1 20
2 669 HON 6474 Jeremy Crowley Ravenna, MI 1 2 19
Race Results Race: 2
Printed: 09:29 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 YAM 6119 Chris Prell Holton, MI 1 1 20
2 32 YAM 6072 Chris Goodman Springport, MI 4 2 19
3 57 HON 6084 Lee Shoemaker Springport, MI 2 4 18
4 5 SUZ 6095 Josh Mosher Grand Legdge, MI 5 3 17
5 64 KAW 6098 Derek Hanson Interlochen, MI 3 5 16
6 413 SUZ 6501 Stan Hernandez Saginaw, MI 6 6 15
Race Results Race: 3
Printed: 09:29 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 881 YAM 6333 Jerry Lorenz Morrice, MI 1 1 20
2 631 YAM 6182 Jordan Friedrich Dorr, MI 2 2 19
3 105 YAM 6400 Tim Carpenter Fremont, MI 3 3 18
4 038 SUZ 6367 Shane Larsen Grand Rapids, MI 4 4 17
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
Race Results Race: 4
Printed: 09:29 pm
50 4-6 Jr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 KTM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 1 1 20
2 200 KTM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 2 2 19
3 989 KTM 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 3 3 18
50 4-8 Sr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 07 KTM 6054 Eli Bazzett Cedar Springs, MI 2 1 20
2 4 KTM 6103 Brody Miller Fremont, MI 1 3 19
3 183 KTM 6508 Myles Henry Harrison, MI 3 2 18
4 14 COB 6085 Marshall Iii Shoemaker Springport, MI 4 4 17
Race Results Race: 5
Printed: 09:29 pm
14-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 631 YAM 6182 Jordan Friedrich Dorr, MI 1 1 20
2 211 KAW 6504 Michael Meress Rose City, MI 3 3 19
3 17 HON 6512 Troy Packer Rosebush, MI 4 4 18
4 317 YAM 6520 Wesley Down Mount Pleasant, MI 2 6 17
5 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 7 2 16
6 603 HON 6509 Joshua Voss Apt 202 Gr Rapids, MI 5 5 15
7 / KAW 6502 Ryan Szalai Allen Park, MI 6 DNS 14
25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 537 YAM 6513 Luke Sprague Mt Pleasant, MI 1 1 20
2 038 SUZ 6367 Shane Larsen Grand Rapids, MI 2 2 19
35+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 542 HSK 6271 Troy Evans Ooltewak, TN 1 1 20
Race Results Race: 6
Printed: 09:29 pm
Quad 50 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 205 YAM 6382 Grady Sullivan Dewitt, MI 1 1 20
Quad 50 Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 989 Unk 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 2 1 20
2 124 Unk 6395 Colby Ray Stanwood, MI 1 2 19
3 00 Unk 6055 Gerry Bazzett Cedar Springs, MI 4 3 18
4 5 Unk 6022 Landon Wallace Cedar Springs, MI 3 4 17
5 514 Unk 6016 Kyler Faber Wyoming, MI 5 5 16
6 40 Unk 6368 Judo Park Houghton Lake, MI 6 6 15
Race Results Race: 7
Printed: 09:29 pm
85 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 YAM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 9 YAM 4656 Archer Thorson Skidway, MI 2 2 19
85 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KAW 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 32 HON 6522 Tommy Wemigwans Mt Pleasant, MI 2 3 19
3 212 YAM 6503 Danny Meress Rose City, MI DNF 2 18
4 36 KTM 6272 Alex Sikkema Marion, MI 3 DNF 17
85 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 46 KAW 6077 Emmily Wadkins Ravenna, MI 2 1 20
2 855 SUZ 6525 Doug Laughin Harrison, MI 1 3 19
3 625 KTM 6041 Cody Price Wyoming, MI 3 2 18
4 555 HON 6108 Hayden Bassett Ravenna, MI 4 4 17
Race Results Race: 8
Printed: 09:29 pm
Quad 105 2 Stroke/Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 851 Unk 6015 Kasey Woodruff Wyoming, MI 1 1 20
Quad 90 2 Stroke/Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 03 Unk 6021 Jayden Weage Bronson, MI 2 1 20
2 05 Unk 6025 Bryce Miller Vermontville, MI 1 2 19
3 808 Unk 6373 Mason Heintz Harrison, MI 3 3 18
Quad 70 Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 6 YAM 6420 Donald Harley E Lansing, MI 1 1 20
Race Results Race: 9
Printed: 09:29 pm
50 Sport 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 916 KTM 6369 Blaine Allsop Muskegon, MI 2 1 20
2 104 YAM 6160 Sean Arthur Grand Rapids, MI 1 2 19
3 5 HON 6300 Brevyn Willford Gladwin, MI 4 3 18
4 713 HON 6026 Grace Mccall Jackson, MI 3 4 17
Race Results Race: 10
Printed: 09:29 pm
Mini Open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KTM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 625 KTM 6041 Cody Price Wyoming, MI 2 2 19
3 555 HON 6108 Hayden Bassett Ravenna, MI 3 3 18
Super Mini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KAW 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 212 YAM 6503 Danny Meress Rose City, MI 2 2 19
Race Results Race: 11
Printed: 09:29 pm
Trail 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 YAM 6074 Jadin Bailey Grant, MI 2 1 20
2 48 HON 6090 Alex Day Twin Lake, MI 1 5 19
3 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 5 2 18
4 08 HON 6376 Lane Winter West Branch, MI 4 3 17
5 9 YAM 4656 Archer Thorson Skidway, MI 3 6 16
6 5 HON 6300 Brevyn Willford Gladwin, MI 6 DNF 15
7 69 KAW 6511 Julian Hill Clare, MI DNS 4 14
Race Results Race: 12
Printed: 09:29 pm
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 YAM 6119 Chris Prell Holton, MI 1 1 20
2 211 KAW 6504 Michael Meress Rose City, MI 4 2 19
3 621 SUZ 6027 Mike Mosher Grand Ledge, MI 2 4 18
4 10 HON 4997 Austin Vennix Kawkawlin, MI 3 7 17
5 316 SUZ 6506 Neil Jacobs Harrison, MI 6 5 16
6 / KAW 6502 Ryan Szalai Allen Park, MI 5 6 15
7 5 SUZ 6095 Josh Mosher Grand Legdge, MI 9 3 14
8 923 YAM 6270 Kyle Dittrich Traverse City, MI 7 8 13
9 4 KAW 6523 Dylan Derus Midland, MI 10 9 12
10 44 KAW 6391 Trent Mortensen Vestaburg, MI 12 10 11
11 89 KTM 6532 Lloyd T Beebe Gladwin, MI 11 11 10
12 91 KTM 6529 Kyle Lawrence Gladwin, MI 8 DNF 9
Race Results Race: 13
Printed: 09:29 pm
50 SS 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 713 HON 6026 Grace Mccall Jackson, MI 2 1 20
2 5 HON 6300 Brevyn Willford Gladwin, MI 1 2 19
3 6 YAM 6420 Donald Harley E Lansing, MI 4 3 18
4 310 YAM 6536 Connor Childs Mt Pleasant, MI 3 4 17
5 45 YAM 6372 Parker Mcqueen Mt Pleasant, MI 5 5 16
50 SS 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 YAM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 1 1 20
2 989 YAM 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 3 2 19
3 104 YAM 6160 Sean Arthur Grand Rapids, MI 2 4 18
4 200 YAM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 6 3 17
5 205 YAM 6382 Grady Sullivan Dewitt, MI 4 5 16
6 183 YAM 6507 Jace Mercer Harrison, MI 5 6 15
7 44 HON 6371 Jesse Maley Kimball, MI 7 7 14
Race Results Race: 14
Printed: 09:29 pm
125 2 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 316 SUZ 6506 Neil Jacobs Harrison, MI 1 1 20
2 923 YAM 6270 Kyle Dittrich Traverse City, MI 2 2 19
3 313 YAM 6107 Hunter Bassett Ravenna, MI 4 3 18
4 33m KAW 6391 Trent Mortensen Vestaburg, MI 3 4 17
Lites Jr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 226 KAW 6073 Kaydee Compeau Ludington, MI 2 2 19
3 7 YAM 6099 Jozee Compeau Ludington, MI 3 3 18
Race Results Race: 15
Printed: 09:29 pm
65 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 183 KTM 6508 Myles Henry Harrison, MI 1 2 20
2 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 4 1 19
3 57 KAW 6289 Cooper Mcqueen Mt Pleasant, MI 2 3 18
4 33 HON 6375 Nate Mason Harrison, MI 3 4 17
65 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KTM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 5 KTM 6273 Jayden Satkowiak Linwood, MI 2 2 19
Women 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KTM 6537 Kendra Fouts Farwell, MI 1 1 20
Race Results Race: 16
Printed: 09:29 pm
Open D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 33 KAW 6478 Troy Mortensen Vestaburg, MI 1 1
Trail 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 3 HON 6505 Bruce Torzy Gladwin, MI 1 1 20
2 215 KAW 6018 Kayla Woodruff Wyoming, MI 2 2 19
Women 12 & Up
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 226 KAW 6073 Kaydee Compeau Ludington, MI 2 1 20
2 7 YAM 6099 Jozee Compeau Ludington, MI 1 2 19
3 46 KAW 6077 Emmily Wadkins Ravenna, MI 3 3 18
Race Results Race: 17
Printed: 09:29 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 631 YAM 6182 Jordan Friedrich Dorr, MI 2 1 20
2 105 YAM 6400 Tim Carpenter Fremont, MI 3 2 19
3 038 SUZ 6367 Shane Larsen Grand Rapids, MI 4 3 18
4 881 YAM 6333 Jerry Lorenz Morrice, MI 1 DNF 17
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 17 HON 6512 Troy Packer Rosebush, MI 2 2 19
3 317 YAM 6520 Wesley Down Mount Pleasant, MI 3 3 18
4 603 HON 6509 Joshua Voss Apt 202 Gr Rapids, MI 4 DNS 17
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com