Powers Page 1 of 1
SJO Productions
08/15/2016
Race Results Race: 1
Printed: 12:37 pm
Quad Novice
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 113 KAW 6735 Todd Robart Saginaw, MI 1 1 20
Quad 200 2 Stroke/Youth Produc
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 03 Unk 6737 Gavin Misiak Prescott, MI 2 1 20
2 25 YAM 6720 Brady Wangler West Branch, MI 1 2 19
Race Results Race: 2
Printed: 12:37 pm
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 621 SUZ 6027 Mike Mosher Grand Ledge, MI 1 1 20
2 32 YAM 6072 Chris Goodman Springport, MI 2 2 19
3 403 KAW 6719 Eric Jenkins West Branch, MI 3 3 18
4 14 YAM 6723 Travis Fogarasi West Branch, MI 5 4 17
5 810 YAM 6684 Ryan Meir Rose City, MI 4 5 16
6 7 HON 6744 Tyler Short Lupton, MI 6 7 15
7 5 SUZ 6095 Josh Mosher Grand Legdge, MI 8 6 14
8 413 SUZ 6501 Stan Hernandez Saginaw, MI 7 8 13
Race Results Race: 3
Printed: 12:37 pm
Women 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 356 YAM 6733 Adison Sperling West Branch, MI 1 1 20
2 4 KTM 6537 Kendra Fouts Farwell, MI 2 2 19
3 1/ YAM 6707 Hannah White Alger, MI 3 3 18
4 11 HON 6742 Gabby Swanson Prescott, MI 4 4 17
5 / KAW 6201 Alyssa Street Marcellus, MI 5 5 16
6 17 YAM 6736 Izabellah Morris West Branch, MI 6 6 15
Women 12 & Up
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 1 KTM 6714 Megan Dewald Augres, MI 1 1 20
2 18 KAW 6708 Zoey Brown West Branch, MI 2 2 19
3 71 HON 6741 Skyler Swanson Prescott, MI 4 3 18
4 15 YAM 6734 Madisyn Morris West Branch, MI 3 4 17
Race Results Race: 4
Printed: 12:37 pm
Quad 90 2 Stroke/Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 5/ Unk 6025 Bryce Miller Vermontville, MI 1 1 20
2 5 Unk 6755 Dayton Noffsinger West Branch, MI 3 2 19
3 33 YAM 6757 Hayden Brown West Branch, MI 2 4 18
4 19 Unk 6738 Conrad Weber West Branch, MI 5 3 17
5 3/ Unk 6756 Landyn Brown West Branch, MI 4 5 16
6 76 Unk 6716 Isabella Spencer Alger, MI 7 6 15
7 3 Unk 6604 Arianna Corrigan Newaygo, MI 6 7 14
Race Results Race: 5
Printed: 12:37 pm
65 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 88 KTM 6331 Tuff Scott Muskegon, MI 1 1 20
2 678 SUZ 6145 Peyton Street Three Rivers, MI 2 2 19
3 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 3 3 18
4 18/ KTM 6009 Koltyn Alexander Muskegon, MI 4 4 17
65 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 48 KAW 6090 Alex Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 18 KTM 6117 Zack Swarts Muskegon, MI 3 2 19
3 4/ KTM 6712 Garett Muma Gladwin, MI 2 3 18
4 4 KTM 6537 Kendra Fouts Farwell, MI 4 4 17
Race Results Race: 6
Printed: 12:37 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 369 YAM 6333 Jerry Lorenz Morrice, MI 1 1 20
2 620 KAW 6726 Daniel Benjamin Q, MI 2 2 19
3 038 SUZ 6367 Shane Larsen Grand Rapids, MI 3 3 18
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 94 KTM 6687 Wade Muma Gladwin, MI 2 2 19
3 177 YAM 6711 Cejay Yoder Midland, MI 3 3 18
Race Results Race: 7
Printed: 12:37 pm
50 SS 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 5 HON 6300 Brevyn Willford Gladwin, MI 1 1 20
2 3 HON 6065 Caiden Walker Kent City, MI 2 2 19
3 1 HON 6755 Dayton Noffsinger West Branch, MI 3 3 18
4 6 YAM 6420 Donald Harley E Lansing, MI 4 4 17
5 10 YAM 6706 Autumn White Alger, MI 5 5 16
50 SS 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 YAM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 1 1 20
2 200 YAM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 2 2 19
3 46x YAM 6434 Lawrence Schaidt Wayland, MI 4 3 18
4 205 YAM 6382 Grady Sullivan Dewitt, MI 3 4 17
5 76 HON 6715 Mason Spencer Alger, MI 7 5 16
6 7 HON 6758 Jax Trammel Howell, MI 8 6 15
7 112 YAM 6709 Addison Grace Wenkel West Branch, MI 6 8 14
8 62 YAM 6285 Greysin Hopp Constantine, MI 9 7 13
9 4 YAM 6718 Collin Maleski Rose City, MI 5 DNF 12
Race Results Race: 8
Printed: 12:37 pm
Open D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 YAM 6020 Darrian Corrigan Newaygo, MI 3 1
2 398 KAW 6739 Charlie Cooper Eaton Rapids, MI 2 2
3 33 KAW 6478 Troy Mortensen Vestaburg, MI 1 3
4 818 HON 06581 James Morrison Eaton Rapids, MI 4 DNF
Trail 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KAW 6708 Zoey Brown West Branch, MI 1 1 20
2 15 YAM 6734 Madisyn Morris West Branch, MI 2 2 19
Race Results Race: 9
Printed: 12:37 pm
14-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
125 2 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 1 KTM 6732 Zach Dewald MI 1 1 20
2 33m KAW 6391 Trent Mortensen Vestaburg, MI 3 2 19
3 47 YAM 6722 Tyler Fogarasi West Branch, MI 2 4 18
4 911 KAW 6744 Tyler Short Lupton, MI 4 3 17
Race Results Race: 10
Printed: 12:37 pm
50 4-6 Jr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 200 YAM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 2 1 20
2 610 KTM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 1 2 19
50 4-8 Sr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 678 COB 6145 Peyton Street Three Rivers, MI 1 1 20
2 07 KTM 6054 Eli Bazzett Cedar Springs, MI 2 2 19
3 45 COB 6009 Koltyn Alexander Muskegon, MI 4 3 18
4 14 COB 6085 Marshall Iii Shoemaker Springport, MI 3 4 17
5 3 KTM 6065 Caiden Walker Kent City, MI 5 5 16
6 05 KTM 6411 Dalten Cooper Eaton Rapids, MI 6 6 15
Race Results Race: 11
Printed: 12:37 pm
Mini Open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 YAM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 18/ KTM 6117 Zack Swarts Muskegon, MI 2 2 19
3 4 KTM 6712 Garett Muma Gladwin, MI 3 DNF 18
Super Mini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 17 YAM 6472 Trever Wahr Fruitport, MI 1 1 20
2 212 YAM 6503 Danny Meress Rose City, MI 2 2 19
3 229 KAW 6745 Dillon Ockert Traverse City, MI DNS 3 18
Race Results Race: 12
Printed: 12:37 pm
Quad 50 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 205 Unk 6382 Grady Sullivan Dewitt, MI 1 1 20
2 78 SUZ 6747 Khloe Zettel West Branch, MI 2 2 19
Quad 50 Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 6/ YAM 6420 Donald Harley E Lansing, MI 1 1 20
2 11 Unk 6713 Gavin Weiler W Branch, MI 2 2 19
3 00 Unk 6055 Gerry Bazzett Cedar Springs, MI 3 3 18
4 28 Unk 6285 Greysin Hopp Constantine, MI 5 4 17
5 5 Unk 6022 Landon Wallace Cedar Springs, MI 4 5 16
6 6 Unk 6721 Bentley Weber Hale, MI 6 6 15
Race Results Race: 13
Printed: 12:37 pm
25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 038 SUZ 6367 Shane Larsen Grand Rapids, MI 2 1 20
2 620 KAW 6726 Daniel Benjamin Q, MI 1 2 19
35+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 435 KTM 6686 Mark Lyons Bay City, MI 1 1 20
Lites Jr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 1 KTM 6732 Zach Dewald MI 2 2 19
3 911 KAW 6743 Trevor Short Lupton, MI 3 3 18
Race Results Race: 14
Printed: 12:37 pm
Trail 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 48 HON 6090 Alex Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 2 2 19
3 08 HON 6376 Lane Winter West Branch, MI 5 3 18
4 24 YAM 6731 Landen Zettle West Branch, MI 4 4 17
5 8 YAM 6074 Jadin Bailey Grant, MI 3 5 16
6 77 YAM 6759 Ethan Hock West Branch, MI 6 7 15
7 11/ SUZ 6685 Zachary Beck West Brancvh, MI 8 8 14
8 17 YAM 6736 Izabellah Morris West Branch, MI 7 10 13
9 11 HON 6742 Gabby Swanson Prescott, MI DNF 6 12
10 x Unk 6724 Conner Lambert West Branch, MI DNF 9 11
DNF 9 Unk 6678 Chloe Nelson West Branch, MI DNF DNS
Race Results Race: 15
Printed: 12:37 pm
50 Sport 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 5 HON 6300 Brevyn Willford Gladwin, MI 1 1 20
2 46x YAM 6434 Lawrence Schaidt Wayland, MI 2 2 19
3 7 HON 6758 Jax Trammel Howell, MI 3 3 18
4 10 YAM 6706 Autumn White Alger, MI 4 4 17
DNS 4 YAM 6718 Collin Maleski Rose City, MI DNS DNS
Race Results Race: 16
Printed: 12:37 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 32 YAM 6072 Chris Goodman Springport, MI 1 1 20
2 5 SUZ 6095 Josh Mosher Grand Legdge, MI 2 2 19
3 823 HON 6744 Tyler Short Lupton, MI 4 3 18
4 57 HON 6084 Lee Shoemaker Springport, MI 3 4 17
DNS 52 HON 6746 Tim Rathka West Branch, MI DNS DNS
Race Results Race: 17
Printed: 12:37 pm
85 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 YAM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 18/ KTM 6117 Zack Swarts Muskegon, MI 2 2 19
85 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 212 YAM 6503 Danny Meress Rose City, MI 2 1 20
2 17 YAM 6472 Trever Wahr Fruitport, MI 1 2 19
3 71 HON 6741 Skyler Swanson Prescott, MI 3 3 18
85 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 6 SUZ 6043 Logan Woodley Essexville, MI 1 2 20
2 229 KAW 6745 Dillon Ockert Traverse City, MI DNF 1 19
Race Results Race: 18
Printed: 12:37 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 369 YAM 6333 Jerry Lorenz Morrice, MI 1 1 20
2 038 SUZ 6367 Shane Larsen Grand Rapids, MI 2 2 19
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 435 KTM 6686 Mark Lyons Bay City, MI 3 2 19
3 177 YAM 6711 Cejay Yoder Midland, MI 2 DNF 18
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com