Powers Page 1 of 1
SJO Productions
08/19/2016
Race Results Race: 1
Printed: 09:45 pm
Quad Novice
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 55 HON 6445 Doug Decheney Muskegon, MI 1 1 20
2 / HON 4853 Jimmy Childs Mt. Pleasant, MI 3 2 19
3 2 HON 6189 Nolan Liszewski Ravenna, MI 2 4 18
4 113 KAW 6735 Todd Robart Saginaw, MI 4 3 17
Quad Advance
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 196 HON 6102 Brian Miller Fremont, MI 2 1 20
2 669 HON 6474 Jeremy Crowley Ravenna, MI 1 3 19
3 42 HON 6768 Mike Snider Allenton, MI 3 2 18
Race Results Race: 2
Printed: 09:45 pm
Open D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 HSK 6785 Rick Stone St. Louis, MI 1 3
2 577 SUZ 6765 Sam Goffnett Mt. Pleasant, MI 4 1
3 217 HON 6754 Jon Rugenstein Hemlock, MI 3 2
4 0 KAW 6786 Randy Stone Wheeler, MI 2 5
5 429 HON 6250 Mike Horning Elsie, MI 5 6
6 33 KAW 6478 Troy Mortensen Vestaburg, MI 7 8
7 3 KAW 6764 Sam Snyder Breckenridge, MI 9 7
8 7 YAM 6020 Darrian Corrigan Newaygo, MI 8 9
9 13 KAW 6430 Wyatt Cooper Eaton Rapids, MI 11 10
10 924 HSK 6749 Mike Pung Shepherd, MI DNF 4
11 11 YAM 6725 Nathan Peterson Kinde, MI 6 DNS
12 381 KAW 6763 Steve Goffnett Mt. Pleasant, MI 10 DNS
Race Results Race: 3
Printed: 09:45 pm
85 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 625 KTM 6041 Cody Price Wyoming, MI 1 1 20
2 46 KAW 6077 Emmily Wadkins Ravenna, MI 2 2 19
3 13 SUZ 6775 Clay Guest Midland, MI 3 3 18
4 24 YAM 6115 Garrett Stebleton Eaton Rapids, MI 5 4 17
5 35 KAW 6748 Noah Rylance Kawkawlin, MI 4 5 16
6 6 SUZ 6043 Logan Woodley Essexville, MI 7 6 15
7 911 YAM 4967 Sully Guest Midland, MI 6 DNF 14
Race Results Race: 4
Printed: 09:45 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 900 KAW 6050 Randy Woodring Fruitport, MI 1 1 20
2 955 KAW 6137 Mikey Smith Ravenna, MI 2 2 19
3 24 YAM 6769 Trenton Beyer Saginaw, MI 3 5 18
4 33 YAM 6753 Don Leddy Saginaw, MI 6 3 17
5 117 YAM 6730 Frankie J Saginaw, MI 5 4 16
6 907 KAW 6863 Jeff Curry Saginaw, MI 4 7 15
7 038 SUZ 6367 Shane Larsen Grand Rapids, MI 7 6 14
8 620 KAW 6726 Daniel Benjamin Q, MI 8 8 13
9 99 HON 6751 Alex Reinke Sanford, MI 9 9 12
Race Results Race: 5
Printed: 09:45 pm
50 SS 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 989 YAM 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 2 1 20
2 610 YAM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 1 2 19
3 200 YAM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 3 3 18
4 4 YAM 6104 Mackenzie Miller Fremont, MI 5 4 17
5 46x YAM 6434 Lawrence Schaidt Wayland, MI 4 5 16
6 205 YAM 6382 Grady Sullivan Dewitt, MI 6 6 15
7 913 YAM 6692 Addison Minder Shepherd, MI 7 7 14
8 30 YAM 6717 Cooper Rugenstein Hemlock, MI 8 8 13
9 314 YAM 6767 Jordan Minder Shepherd, MI 9 9 12
DNF 33 SUZ 6770 Kolten Sahagun Mt. Pleasant, MI DNF DNF
Race Results Race: 6
Printed: 09:45 pm
Mini Open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 625 KTM 6041 Cody Price Wyoming, MI 1 2 20
2 47 YAM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 3 1 19
3 88 KTM 6331 Tuff Scott Muskegon, MI 4 3 18
4 24 YAM 6115 Garrett Stebleton Eaton Rapids, MI 5 4 17
5 6 SUZ 6043 Logan Woodley Essexville, MI 6 5 16
6 12 KAW 6071 Zachary Mazurek Eaton Rapids, MI 2 DNS 15
Super Mini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 17 YAM 6472 Trever Wahr Fruitport, MI 1 1 20
Race Results Race: 7
Printed: 09:45 pm
25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 038 SUZ 6367 Shane Larsen Grand Rapids, MI 1 1 20
30+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 117 YAM 6730 Frankie J Saginaw, MI 1 1 20
2 401 YAM 6781 Justin Mcloski Royal Oak, MI 3 2 19
3 47 HSK 6822 Matt Murphy Mt Pleasant, MI 2 3 18
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 324 KAW 6782 Keaton Holz Bad Axe, MI 3 2 19
3 317 YAM 6520 Wesley Down Mount Pleasant, MI 4 3 18
4 315 HON 6728 Jacob Risch Gladwin, MI 5 4 17
5 389 YAM 6823 Greyson Rockafellew Midland, MI 2 DNF 16
Race Results Race: 8
Printed: 09:45 pm
50 Sport 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 46x YAM 6434 Lawrence Schaidt Wayland, MI 1 2 20
2 4 KTM 6103 Brody Miller Fremont, MI DNF 1 19
50 SS 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 08 YAM 6484 Daymean Snyder Stanton, MI 1 1 20
2 6 YAM 6420 Donald Harley E Lansing, MI 2 2 19
3 84 YAM 6345 Emma Myers St. Louis, MI 3 3 18
Race Results Race: 9
Printed: 09:45 pm
Quad 105 2 Stroke/Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 SUZ 6497 Kayla Myers St. Louis, MI 1 1 20
Quad 90 2 Stroke/Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 5 Unk 6025 Bryce Miller Vermontville, MI 1 1 20
2 216 YAM 6348 Alex Natividad Dorr, MI 2 2 19
3 3 Unk 6604 Arianna Corrigan Newaygo, MI 3 3 18
Race Results Race: 10
Printed: 09:45 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 YAM 6119 Chris Prell Holton, MI 1 1 20
2 566 HON 6766 David Vaness Bay City, MI 3 2 19
3 318 HON 6774 Corey Palmer Pinconning, MI 5 3 18
4 5 SUZ 6095 Josh Mosher Grand Legdge, MI 6 5 17
5 94 KTM 6423 Brandon Robinson East Leroy, MI 2 10 16
6 607 HON 6752 Andrew Atwood Bay City, MI 7 6 15
7 17 KAW 6805 Brenden Meyer Mt. Pleasant, MI 4 9 14
8 899 SUZ 6784 Doug Moses Midland, MI 8 7 13
9 413 SUZ 6501 Stan Hernandez Saginaw, MI 10 11 12
10 4 HON 6778 Zach Payne Walkerville, MI 9 12 11
11 7 KAW 6779 Dylan Ewald Saginaw, MI DNF 4 10
12 127 KAW 6777 Jessica Atwood Bay City, MI 11 13 9
13 097 KAW 6251 Neil Horning Elsie, MI DNF 8 8
Race Results Race: 11
Printed: 09:45 pm
85 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 YAM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 05 KAW 6740 Logan Burch Kawkawlin, MI 2 2 19
3 12 KAW 6071 Zachary Mazurek Eaton Rapids, MI 3 3 18
85 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 17 YAM 6472 Trever Wahr Fruitport, MI 1 1 20
2 922 HON 6522 Tommy Wemigwans Mt Pleasant, MI 2 2 19
Race Results Race: 12
Printed: 09:45 pm
50 4-6 Jr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 KTM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 2 1 20
2 200 YAM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 1 2 19
3 989 KTM 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 3 3 18
50 4-8 Sr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 678 COB 6145 Peyton Street Three Rivers, MI 3 1 20
2 07 KTM 6054 Eli Bazzett Cedar Springs, MI 2 2 19
3 4 KTM 6103 Brody Miller Fremont, MI 1 3 18
4 22 POL 6536 Connor Childs Mt Pleasant, MI 4 4 17
DNF 745 KTM 6760 Elijah Shepard Bay City, MI DNF DNS
Race Results Race: 13
Printed: 09:45 pm
14-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 317 YAM 6520 Wesley Down Mount Pleasant, MI 3 2 19
3 99 HON 6751 Alex Reinke Sanford, MI 2 DNF 18
35+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 907 KAW 6863 Jeff Curry Saginaw, MI 2 1 20
2 401 YAM 6781 Justin Mcloski Royal Oak, MI 1 3 19
3 33 YAM 6753 Don Leddy Saginaw, MI 3 2 18
4 47 HSK 6822 Matt Murphy Mt Pleasant, MI 4 4 17
5 621 SUZ 6027 Mike Mosher Grand Ledge, MI 5 5 16
6 316 SUZ 6506 Neil Jacobs Harrison, MI 6 6 15
7 639 YAM 6761 Johnny Guest Midland, MI 7 DNF 14
Race Results Race: 14
Printed: 09:45 pm
Trail 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 17 YAM 6472 Trever Wahr Fruitport, MI 1 1 20
Women 12 & Up
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 YAM 6099 Jozee Compeau Ludington, MI 1 1 20
2 127 KAW 6777 Jessica Atwood Bay City, MI 2 3 19
3 46 KAW 6077 Emmily Wadkins Ravenna, MI 5 2 18
4 775 HON 6780 Jade Bigham Beaverton, MI 3 4 17
5 201 HON 6253 Sydney Munoz Ludington, MI 4 5 16
Race Results Race: 15
Printed: 09:45 pm
Quad 50 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 205 Unk 6382 Grady Sullivan Dewitt, MI 1 1 20
Quad 50 Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 6 YAM 6420 Donald Harley E Lansing, MI 1 1 20
2 124 Unk 6395 Colby Ray Stanwood, MI 3 2 19
3 989 Unk 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 2 3 18
4 00 Unk 6055 Gerry Bazzett Cedar Springs, MI 4 4 17
5 5 Unk 6022 Landon Wallace Cedar Springs, MI 5 5 16
6 84 Unk 6345 Emma Myers St. Louis, MI 6 6 15
Race Results Race: 16
Printed: 09:45 pm
Trail 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 48 HON 6090 Alex Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 8 YAM 6074 Jadin Bailey Grant, MI 3 2 19
3 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 2 4 18
4 7 HON 6184 Maxx Rogers Newaygo, MI 4 3 17
5 41 HON 6116 Derick Stebleton Eaton Rapids, MI 5 5 16
6 547 YAM 6772 Preston Rancour Mayville, MI 6 6 15
Women 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KTM 6537 Kendra Fouts Farwell, MI 1 1 20
2 / KAW 6201 Alyssa Street Marcellus, MI 2 2 19
Race Results Race: 17
Printed: 09:45 pm
125 2 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 33m KAW 6391 Trent Mortensen Vestaburg, MI 1 1 20
2 316 SUZ 6506 Neil Jacobs Harrison, MI 2 2 19
Lites Jr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 7 YAM 6099 Jozee Compeau Ludington, MI 2 2 19
3 94 KTM 6423 Brandon Robinson East Leroy, MI 3 3 18
Race Results Race: 18
Printed: 09:45 pm
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 YAM 6119 Chris Prell Holton, MI 1 1 20
2 621 SUZ 6027 Mike Mosher Grand Ledge, MI 2 2 19
3 899 SUZ 6784 Doug Moses Midland, MI 5 3 18
4 566 HON 6766 David Vaness Bay City, MI 4 4 17
5 17 KAW 6805 Brenden Meyer Mt. Pleasant, MI 3 5 16
6 5 SUZ 6095 Josh Mosher Grand Legdge, MI 6 7 15
7 413 SUZ 6501 Stan Hernandez Saginaw, MI 8 6 14
8 8 HON 6750 Wyatt Dempester Kawakawin, MI 7 8 13
9 824 KTM 6523 Dylan Derus Midland, MI 10 9 12
10 374 KTM 6864 Noah Sawmick Mt Pleasant, MI 9 10 11
11 405 KTM 6783 Brandon Mulwaney Saginaw, MI 12 11 10
12 4 HON 6778 Zach Payne Walkerville, MI 13 12 9
13 11 SUZ 4853 Jimmy Childs Mt. Pleasant, MI 14 13 8
15 7 KAW 6779 Dylan Ewald Saginaw, MI 11 DSQ 6
DNF 28 KAW 6727 Brian Bates Bay City, MI DNF DNF
Race Results Race: 19
Printed: 09:45 pm
65 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 88 KTM 6331 Tuff Scott Muskegon, MI 1 1 20
2 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 3 2 19
3 678 COB 6145 Peyton Street Three Rivers, MI 2 3 18
4 4 KTM 6537 Kendra Fouts Farwell, MI 4 DNS 17
65 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 48 KAW 6090 Alex Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 10 KTM 6773 Jj Wemigwans Mt. Pleasant, MI 3 2 18
3 20 KAW 6729 Daniel Wemigmans Mt Pleasant, MI 2 3 17
4 115 KTM 6110 Zane Leutzinger Grant, MI 4 4 19
Race Results Race: 20
Printed: 09:45 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 900 KAW 6050 Randy Woodring Fruitport, MI 1 1 20
2 038 SUZ 6367 Shane Larsen Grand Rapids, MI 2 2 19
3 24 YAM 6769 Trenton Beyer Saginaw, MI 4 3 18
4 955 KAW 6137 Mikey Smith Ravenna, MI 3 4 17
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 315 HON 6728 Jacob Risch Gladwin, MI 3 2 19
3 389 YAM 6823 Greyson Rockafellew Midland, MI 2 DNF 18
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com