Powers Page 1 of 1
SJO Productions
08/05/2016
Race Results Race: 1
Printed: 09:49 pm
Quad Novice
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 915 HON 6081 Shawn Oleary Wyoming, MI 1 1 20
2 130 YAM 6442 Anika Scheltema Byron Center, MI 2 2 19
3 19 Unk 6035 Alex Easton Muskegon, MI 5 3 18
4 123 YAM 6611 Edward Mozader Edwardsburg, MI 3 DNF 17
5 88 YAM 6616 Shawn Bonney Mishawaka, MI 4 DNS 16
Quad Advance
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 45 HON 6675 Jamie Greenman Niles, MI 1 1 20
Quad 200 2 Stroke/Youth Produc
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 131 YAM 6443 Elayna Scheltema Byron Center, MI 1 1 20
Race Results Race: 2
Printed: 09:49 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 72 YAM 6641 Shelby Evans Berrian Spgs, MI 2 1 20
2 94 KTM 6423 Brandon Robinson East Leroy, MI 3 2 19
3 519 KAW 6662 Hunter Clark Sturgis, MI 1 5 18
4 729 KAW 6620 David Cox Niles, MI 4 4 17
5 32 YAM 6072 Chris Goodman Springport, MI 7 3 16
6 167 KAW 6156 Brian Playter Hudsonville, MI 5 6 15
7 19 SUZ 6302 Brian Hornus Benton Harbor, MI 6 8 14
8 336 HON 6648 Mathew Cox Niles, MI 8 7 13
9 926 SUZ 6645 Brett Koebel Niles, MI 9 9 12
10 9 KAW 6625 Kyle Manes Edwardsburg, MI 10 10 11
11 416 YAM 6626 Matt Degraff Union, MI 11 DNF 10
Race Results Race: 3
Printed: 09:49 pm
50 Sport 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 221/ COB 6630 Mason Simmons Niles, MI 1 1 20
50 SS 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 HON 6080 Levi Scholten Fennville, MI 1 1 20
2 259 YAM 6451 Landon Keeton Niles, MI 2 2 19
50 SS 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 200 YAM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 1 2 20
2 610 YAM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 3 1 19
3 989 YAM 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 2 3 18
4 221 YAM 6631 Nolan Simmons Niles, MI 4 4 17
5 5 YAM 6121 Hayden Harris Holland, MI 5 5 16
Race Results Race: 4
Printed: 09:49 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 290 KAW 4266 Denver Rigsby Cassopolis, MI 1 1 20
2 354 HON 6269 Tyler Phend Buchanan, MI 3 2 19
3 038 SUZ 6367 Shane Larsen Grand Rapids, MI 2 3 18
4 445 KAW 6606 Andy Sherwood Niles, MI 5 4 17
5 643 HON 6619 Conrad Stilwell Niles, MI 4 5 16
Race Results Race: 5
Printed: 09:49 pm
Open D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 277 SUZ 6288 Korey Camp Niles, MI 1 1
2 130 YAM 6379 Dave Scheltema Byron Center, MI 3 2
3 3 SUZ 6311 Jimmy Young Stevensville, MI 2 DNF
Trail 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 HON 6486 Nick Doman Battle Creek, MI 1 1 20
2 5 YAM 6634 Alexander Perrin Niles, MI DNF 2 19
DNS 111 HON 6584 Jesse Davidson Bristol, IN DNS DNS
Race Results Race: 6
Printed: 09:49 pm
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 20 SUZ 6668 Triston Mccarty Buchanan, MI 1 4 20
2 192/ HON 6660 Brody Masten Edwardsburg, MI 7 1 19
3 610 SUZ 6450 Chad Keeton Niles, MI 4 5 18
4 192 HON 6643 Wyatt Locke Cassopolis, MI 3 7 17
5 177 YAM 6639 Jojo Shetron Cass, MI 5 6 16
6 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 9 3 15
7 29 YAM 6661 Devin Rudloff White Pigeon, MI 2 10 14
8 410 YAM 6019 Elliott Vankampen Zeeland, MI 11 2 13
9 720 KAW 6677 Richie Mead Niles, MI 6 8 12
10 238 KAW 6629 Ashton Kwieran Niles, MI 8 9 11
11 4 HON 6656 Chase Miller Elkhart, IN 10 11 10
Race Results Race: 7
Printed: 09:49 pm
Trail 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 48 HON 6090 Alex Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 714 SUZ 6561 Kyleigh Ruhl Berrien Spgs, MI 2 3 19
3 14 SUZ 6242 Zac Lockman Sodus, MI 4 2 18
4 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 3 4 17
5 3 HON 6621 Dylan Clements Elkhart, IN 5 6 16
6 8 YAM 6074 Jadin Bailey Grant, MI 7 5 15
7 728 YAM 6560 Raedyn Ruhl Berrian Spgs, MI 8 7 14
8 11 KAW 6644 Matthew Owen Dowagiac, MI 6 9 13
9 222 YAM 6615 Johnathan Malin Dowagic, MI 9 8 12
Race Results Race: 8
Printed: 09:49 pm
30+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 SUZ 6450 Chad Keeton Niles, MI 2 1 20
2 73 YAM 6637 Luke Minter Granger, IN 1 2 19
3 445 KAW 6606 Andy Sherwood Niles, MI 3 3 18
35+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 285 YAM 6612 Mike Swink Dowagiac, MI 1 2 20
2 603 YAM 6654 Tim Snyder Niles, MI 2 3 19
3 489 SUZ 6640 Jason Rhoades Marcellus, MI 5 1 18
4 334 HON 6647 Ricky Cox Niles, MI 4 4 17
5 42 HON 6617 Todd White Elkhart, IN 3 5 16
Race Results Race: 9
Printed: 09:49 pm
50 4-6 Jr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 610 KTM 6166 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 2 1 20
2 200 KTM 6044 Chase Buter Kentwood, MI 1 2 19
3 989 KTM 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 3 3 18
4 111 KTM 3901 Dillon Carlson Marcellus, MI 4 4 17
50 4-8 Sr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 678 COB 6145 Peyton Street Three Rivers, MI 1 1 20
2 222 COB 6630 Mason Simmons Niles, MI 3 2 19
3 07 KTM 6054 Eli Bazzett Cedar Springs, MI 2 3 18
4 4 KTM 6605 Autsin Carlson Marcellus, MI 4 4 17
5 61 KTM 6646 Blake Forkner Bristol, IN 5 5 16
Race Results Race: 10
Printed: 09:49 pm
14-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 643 HON 6619 Conrad Stilwell Niles, MI 1 2 20
2 290 KAW 4266 Denver Rigsby Cassopolis, MI 4 1 19
3 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 2 3 18
4 71 HON 6236 Joel Vandewege Byron Center, MI 3 4 17
25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 038 SUZ 6367 Shane Larsen Grand Rapids, MI 2 1 20
2 354 HON 6269 Tyler Phend Buchanan, MI 1 3 19
3 73 YAM 6637 Luke Minter Granger, IN 3 2 18
4 692 SUZ 6622 Jeff Hershberger Ii Bristol, IN 5 4 17
5 720 KAW 6677 Richie Mead Niles, MI 4 5 16
6 77 HON 6623 Matt Jones Elkhart, IN 6 6 15
Race Results Race: 11
Printed: 09:49 pm
Mini Open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 YAM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 537 KTM 6618 Dominic Felty Granger, IN 2 2 19
3 625 KTM 6041 Cody Price Wyoming, MI 4 3 18
4 555 HON 6108 Hayden Bassett Ravenna, MI 3 4 17
5 101 KTM 6011 Ty Van Antwerp Holland, MI 5 5 16
6 09 KAW 6488 Brenden Calahan Eau Claire, MI 6 6 15
7 93 KAW 6083 Cohen Hautau Middleville, MI 7 7 14
Race Results Race: 12
Printed: 09:49 pm
Quad 90 2 Stroke/Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 03 Unk 6021 Jayden Weage Bronson, MI 1 1 20
2 111 Unk 6676 Parker Johnson Goshen, IN 3 4 19
3 13 KAW 6670 Cameron Purdon Berrian Spgs, MI 2 5 18
4 4 KTM 6669 Caden Purdon Cassopolis, MI 5 3 17
5 216 YAM 6348 Alex Natividad Dorr, MI 4 6 16
6 05 Unk 6025 Bryce Miller Vermontville, MI DNF 2 15
Race Results Race: 13
Printed: 09:49 pm
Women 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 714 SUZ 6561 Kyleigh Ruhl Berrien Spgs, MI 1 1 20
2 / KAW 6201 Alyssa Street Marcellus, MI 2 2 19
Women 12 & Up
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 YAM 6138 Nicole Harris Allegan, MI 1 1 20
2 46 KAW 6077 Emmily Wadkins Ravenna, MI 2 2 19
3 130 YAM 6442 Anika Scheltema Byron Center, MI 3 3 18
Race Results Race: 14
Printed: 09:49 pm
85 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KAW 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 332 KAW 6587 Dawson Drinnan Cedar Lake, IN 3 2 19
3 144 KAW 6229 Riley Scholten Fennville, MI 2 4 18
4 4x KAW 6268 Ryan Bennett Eau Claire, MI 4 3 17
5 111 KTM 6584 Jesse Davidson Bristol, IN 5 5 16
6 11 HON 6243 Nick Lockman Sodus, MI 6 6 15
Race Results Race: 15
Printed: 09:49 pm
Quad 50 Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 989 Unk 6007 Aiden Natividad Dorr, MI 1 1 20
2 00 Unk 6055 Gerry Bazzett Cedar Springs, MI 2 2 19
3 5 Unk 6022 Landon Wallace Cedar Springs, MI 3 3 18
4 11 Unk 6671 Maddix Purdeon Cassopolis, MI 5 4 17
5 11/ Unk 6659 Manny Garza Decatur, MI 4 DNF 16
Race Results Race: 16
Printed: 09:49 pm
125 2 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 51 SUZ 6628 Kyle Frese Stevensville, MI 2 1 20
2 269 YAM 6655 Daniel Opra Deeafar, MI 1 2 19
3 205 SUZ 6543 Drew Mead Benton Harbor, MI 3 4 18
4 313 YAM 6107 Hunter Bassett Ravenna, MI 4 5 17
5 898 YAM 6627 Isaiah Silverthorn Dowagiac, MI 7 3 16
6 9 YAM 6138 Nicole Harris Allegan, MI 5 6 15
7 3 YAM 4614 Eric Reed Three Rivers, MI 6 7 14
8 72 YAM 6641 Shelby Evans Berrian Spgs, MI 8 DNS 13
Race Results Race: 17
Printed: 09:49 pm
85 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 YAM 6089 Ethan Day Twin Lake, MI 1 1 20
2 005 SUZ 6304 Douglas Hornus Benton Harbor, MI 2 2 19
3 88 HSK 6140 Wyatt Sand Centreville, MI 3 3 18
4 3 HON 6621 Dylan Clements Elkhart, IN 4 4 17
85 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 46 KAW 6077 Emmily Wadkins Ravenna, MI 1 2 20
2 625 KTM 6041 Cody Price Wyoming, MI 4 1 19
3 555 HON 6108 Hayden Bassett Ravenna, MI 2 3 18
4 204 SUZ 6303 Mike Hornus Benton Harbor, MI 3 4 17
5 224 KAW 6248 Jeremy Frank Jr Watervliet, MI 5 5 16
6 85 YAM 6624 Casey Moore Niles, MI 6 6 15
7 58 YAM 6633 Justin Teague Elkhart, IN 7 DNF 14
Race Results Race: 18
Printed: 09:49 pm
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 177 YAM 6639 Jojo Shetron Cass, MI 1 1 20
2 410 YAM 6019 Elliott Vankampen Zeeland, MI 3 3 19
3 4 HON 6656 Chase Miller Elkhart, IN 6 2 18
4 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 2 7 17
5 192/ HON 6660 Brody Masten Edwardsburg, MI 7 4 16
6 20 SUZ 6668 Triston Mccarty Buchanan, MI 5 6 15
7 238 KAW 6629 Ashton Kwieran Niles, MI 8 5 14
8 192 HON 6643 Wyatt Locke Cassopolis, MI 11 8 13
9 77 HON 6623 Matt Jones Elkhart, IN 10 9 12
10 089 KAW 6674 Brock Casey Niles, MI 9 10 11
11 29 YAM 6661 Devin Rudloff White Pigeon, MI 4 DNF 10
Race Results Race: 19
Printed: 09:49 pm
65 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 101 KTM 6011 Ty Van Antwerp Holland, MI 1 1 20
2 222 KTM 6630 Mason Simmons Niles, MI 3 2 19
3 93 KAW 6083 Cohen Hautau Middleville, MI 4 3 18
4 009 SUZ 6045 Byron Buter Kentwood, MI 5 5 17
5 678 SUZ 6145 Peyton Street Three Rivers, MI 2 8 16
6 5 KAW 6079 Carter Scholten Fennville, MI 8 4 15
7 9 KAW 6122 Gaven Harris Holland, MI 6 6 14
8 194 KTM 6276 Braylon Gearhart Elkhart, IN 7 7 13
65 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 537 KTM 6618 Dominic Felty Granger, IN 1 1 20
2 214 KTM 6242 Zac Lockman Sodus, MI 2 4 19
3 88 KTM 6140 Wyatt Sand Centreville, MI 5 2 18
4 48 KAW 6090 Alex Day Twin Lake, MI 4 3 17
5 09 KAW 6488 Brenden Calahan Eau Claire, MI 3 5 16
Race Results Race: 20
Printed: 09:49 pm
Super Mini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KAW 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1 20
2 332 KAW 6587 Dawson Drinnan Cedar Lake, IN 3 2 19
3 4x KAW 6268 Ryan Bennett Eau Claire, MI 2 3 18
4 144 KAW 6229 Riley Scholten Fennville, MI 4 4 17
5 714 KAW 6642 Tyler Prestine Niles, MI 7 5 16
6 087 KAW 6632 Gage Barker Niles, MI 6 6 15
7 111 HON 6584 Jesse Davidson Bristol, IN 5 7 14
Race Results Race: 21
Printed: 09:49 pm
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 911 KAW 4269 Randy Frank Coloma, MI 4 1 20
2 285 YAM 6612 Mike Swink Dowagiac, MI 2 5 19
3 32 YAM 6072 Chris Goodman Springport, MI 8 2 18
4 167 KAW 6156 Brian Playter Hudsonville, MI 3 7 17
5 94 KTM 6423 Brandon Robinson East Leroy, MI 1 10 16
6 313 YAM 6107 Hunter Bassett Ravenna, MI 7 6 15
7 134 KAW 6246 Ryan Short Hartford, MI 11 3 14
8 334 HON 6647 Ricky Cox Niles, MI 6 8 13
9 45 KAW 6672 Devon Moore Eau Claire, MI 12 4 12
10 385 HON 6673 Thomas Hess Eau Claire, MI 9 9 11
11 3 YAM 4614 Eric Reed Three Rivers, MI 10 11 10
12 898 YAM 6627 Isaiah Silverthorn Dowagiac, MI 5 DNF 9
Race Results Race: 22
Printed: 09:49 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 038 SUZ 6367 Shane Larsen Grand Rapids, MI 2 1 20
2 128 HON 4266 Denver Rigsby Cassopolis, MI 1 2 19
3 445 KAW 6606 Andy Sherwood Niles, MI 3 3 18
4 692 SUZ 6622 Jeff Hershberger Ii Bristol, IN 4 4 17
Lites Jr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 6143 Gatlin Combs Caledonia, MI 2 1 20
2 410 YAM 6019 Elliott Vankampen Zeeland, MI 1 2 19
3 71 HON 6236 Joel Vandewege Byron Center, MI 3 3 18
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com