Powers Page 1 of 1
SJO Productions
06/23/2018
Race Results Race: 1
Printed: 10:25 pm
Quad Novice
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 72 Unk 8063 Jamie Steffes White Cloud, MI 1 1
2 130 YAM 8518 Anika Scheltema Byron Center, MI 2 2
3 383 HON 8661 Aj Austin Sunfield, MI 4 3
4 4 YAM 8004 Kevin Lockery Newaygo, MI 3 4
5 19 Unk 8016 Alex Easton Muskegon, MI 5 5
Quad Advance
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 416 YAM 8102 Brad Dirkse West Olive, MI 1 1
2 915 YAM 8022 Shawn Oleary Wyoming, MI 2 2
3 669 HON 8070 Jeremy Crowley Ravenna, MI 3 3
4 5 YAM 8107 Tyler Copron Grant, MI 4 4
Race Results Race: 2
Printed: 10:25 pm
85 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 YAM 8506 Jaxen Robinson Cedar Spgs, MI 2 1
2 6 YAM 8082 Peyton Block Conklin, MI 1 3
3 41 HON 8050 Derick Stebleton Eaton Rapids, MI 3 2
4 535 KAW 8089 Aiden Sitzer Middleville, MI 5 5
5 115 KTM 8110 Zane Leutzinger Greenville, MI 4 6
6 340 HON 8607 Jayden Richards Nunica, MI 7 4
7 1 YAM 8624 Brenden Hill Lowell, MI 6 7
Race Results Race: 3
Printed: 10:25 pm
50 SS 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 678 YAM 8623 Jace Mercer Harrison, MI 1 1
2 215 YAM 8030 Levi Newenhouse Wayland, MI 3 3
3 42 YAM 8036 Canner Frazer Wayland, MI 2 6
4 22 YAM 8233 Levi Luce Ravenna, MI 7 4
5 277 HON 8188 Wade Vanderlind Sparta, MI 4 7
6 409 YAM 8044 Justin Boyden Muskegon, MI 10 2
7 553 HON 8660 Carter Castilla Dansville, MI 5 8
8 18 YAM 8126 Colten Eisenhart Marcellus, MI 11 5
9 15 HON 8609 Dayton Eberly Nashville, MI 8 9
10 90 YAM 8002 Braxton Woodring Fruitport, MI 6 11
11 3 HON 8608 Morgan Newton Muskegon, MI 9 10
12 5 YAM 8311 Atley Mock Eaton Rapids, MI 12 12
13 10 HON 8005 Jorden Stout Ravenna, MI 14 13
14 527 HON 8508 Braylen Overkamp Twin Lake, MI 13 15
15 13 YAM 8503 Drake Needham Maple City, MI 16 14
16 593 YAM 8072 Colt Bliss Muskegon, MI 15 16
DNF 109 HON 8395 Carson Smith Fremont, MI DNF DNF
Race Results Race: 4
Printed: 10:25 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 809 KAW 8239 Koner Eberly Nashville, MI 1 1
2 29 KAW 8131 Spencer R. Kuperus Jenison, MI 2 2
3 351 HON 8067 James Morrison Potterville, MI 3 3
4 22 KTM 8137 Dominic Dow Fremont, MI 4 4
5 906 KTM 8611 Travis Miedema Hudsonville, MI 6 7
6 31 KAW 8132 Adam Jongsma Byron Center, MI 9 5
7 16 HON 8416 Jacob Hardy Muskegon, MI 7 8
8 519 HON 8056 Zach Payne Walkerville, MI 10 6
9 5 HON 8305 Dave Rizer Greenville, MI 8 12
10 725 YAM 8517 Tyler Hooyer Hudsonville, MI 11 13
11 167 KAW 8124 Brian Playter Hudsonville, MI 14 11
12 7 YAM 8241 Ted Hill Muskegon, MI 5 DNF
13 820 KAW 8079 Corey Phelps Muskegon, MI 12 14
14 590 SUZ 8144 Ricky Coons Twin Lake, MI DNF 9
15 6 KTM 8308 Shawn Bliss Muskegon, MI DNF 10
16 34 SUZ 8122 Virgil Dale Wayland, MI 13 DNF
17 81 YAM 8120 Jamie Steffes Jr White Cloud, MI DNF 15
DNF 811 SUZ 8015 Dennis Spira Whitehall, MI DNS DNF
Race Results Race: 5
Printed: 10:25 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 900 KAW 8001 Randy Woodring Fruitport, MI 1 1
2 631 KAW 8035 Jordan Friedrich Dorr, MI 2 2
3 955 KAW 8027 Mikey Smith Muskego, MI 3 3
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 8309 Gatlin Combs Caledonia, MI 2 1
2 410 YAM 8507 Elliott Vankampen Zeeland, MI 1 2
3 6 HON 8505 Trentyn Roelofs Cedar Springs, MI 3 3
Race Results Race: 6
Printed: 10:25 pm
65 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 KTM 8315 Brody Miller Fremont, MI 1 1
2 11 KTM 8066 Colt Bonstell Holland, MI 2 3
3 411 KAW 8009 Krue Semlow Spring Lake, MI 4 4
4 989 KTM 8075 Aiden Natividad Dorr, MI 3 6
5 726 KAW 8238 Damon Eberly Nashville, MI 7 5
6 47 KTM 8522 Troy Jones Olivet, MI 11 2
7 34 KAW 8512 Brycen Block Dorr, MI 9 7
8 541 KAW 8662 Steehl Eberly Lake Odessa, MI 8 8
9 20 KAW 8065 Levi Chapman Ludington, MI 5 13
10 26 KTM 8681 Braxton Hendrix Fremont, MI 6 14
11 717 KAW 8040 Austin Vandiver Charlotte, MI 10 11
12 200 SUZ 8086 Chase Buter Kentwood, MI 13 10
13 7 SUZ 8038 Kole Marek Spring Lake, MI 15 9
14 530 KAW 8625 Cason Diemer Holland, MI 14 12
15 304 KTM 8105 Dalten Cooper Eaton Rapids, MI 12 15
Race Results Race: 7
Printed: 10:25 pm
30+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 275 YAM 8026 Jake Mccollum Muskegon, MI 1 2
2 959 KTM 8306 John Folkert Byron Center, MI 4 1
3 / YAM 8619 Randy Deyoung Grand Rapids, MI 2 3
4 61 KAW 8418 David Eggleston Lansing, MI 3 4
5 187 YAM 8516 Jasonlee Bennett Berne, IN 5 5
125 2 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 43 YAM 8129 Preston Ricker Cedar Spgs, MI 1 1
2 726 HON 8194 Adam Neaberger Caasnovia, MI 3 2
3 27 KTM 8071 Wyatt Renkema Holland, MI 2 3
4 7 YAM 8622 Darrian Corrigan Newaygo, MI DNF 4
5 630 SUZ 8092 Joe Ingram Muskegon, MI 4 DNF
Race Results Race: 8
Printed: 10:25 pm
65 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 KTM 8037 Jadin Bailey Grant, MI 1 1
2 501 KAW 8128 Jerryn Jones Twin Lake, MI 2 2
3 714 KTM 8216 Kyleigh Ruhl Berrien Spgs, MI 3 3
4 267 HSK 8049 Caden Eckert Belmont, MI 5 4
5 77 KTM 8080 Riley Hart Fruitport, MI 4 6
6 485 KAW 8612 Sean Arthur Grand Rapids, MI 6 5
7 44 KTM 8200 Seth Belmaez Muskegon, MI 7 7
Race Results Race: 9
Printed: 10:25 pm
Trail 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 563 KAW 8028 Joey Witherspoon Muskegon, MI 3 1
2 411 HON 8009 Krue Semlow Spring Lake, MI 2 2
3 728 SUZ 8217 Raedyn Ruhl Berrien Springs, MI 1 4
4 10 HON 8038 Kole Marek Spring Lake, MI 6 3
5 52 HON 8008 Carter Drolema Grand Rapids, MI 4 5
6 304 HON 8105 Dalten Cooper Eaton Rapids, MI 5 6
7 117 YAM 8664 Ryder Needham Maple City, MI 7 7
8 812 HON 8106 Travis Edwards Eaton Rapids, MI 8 8
9 35 HON 8218 Austin Averill Muskegon, MI 10 9
10 4 HON 8141 Westen Bouwkamp Ravenna, MI 9 10
11 1 YAM 8039 Brodi Marek Spring Lake, MI 11 11
12 125 YAM 8041 Rylee Howell` Charlotte, MI 12 12
Race Results Race: 10
Printed: 10:25 pm
Quad 50 Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 Unk 8054 Ethan Salgado-vandenheuvel Hart, MI 1 1
2 7 Unk 8090 Cruz Case Graun, MI 4 2
3 9 KAW 8174 Kamdyn Smith Muskegon, MI 3 3
4 808 Unk 8007 Serenity Brown Fruitport, MI 2 4
5 20 SUZ 8504 Brynn Needham Maple City, MI 5 5
Race Results Race: 11
Printed: 10:25 pm
14-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 959 KTM 8155 Parker Folkert Byron Center, MI 2 1
2 18 KTM 8309 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 4
3 410 YAM 8507 Elliott Vankampen Zeeland, MI 3 3
4 12 KAW 8088 Zachary Mazurek Eaton Rapids, MI 5 2
5 917 KAW 8189 Aj Kurek Norton Shores, MI 4 6
6 5 SUZ 8314 Josh Mosher Grand Legdge, MI 7 5
7 656 KAW 8052 Wyatt Cooper Eaton Rapids, MI 6 DNF
25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4 YAM 8195 Johnny Drummond Muskegon, MI 1 1
2 / YAM 8619 Randy Deyoung Grand Rapids, MI 3 2
3 14 KTM 8211 John Carr Twin Lake, MI 2 3
4 22 YAM 8085 Brian Buter Kentwood, MI 4 4
Race Results Race: 12
Printed: 10:25 pm
50 4-6 Jr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 13 KTM 8094 Austyn Wood Paw Paw, MI 1 1
2 678 COB 8623 Jace Mercer Harrison, MI 2 2
50 Sport 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 5 KTM 8064 Brock Chapman Ludington, MI 1 1
2 44 HON 8115 Ty James Mccormick Montague, MI 2 2
3 18 YAM 8146 Zoey Smith Twin Lake, MI 3 4
4 24 KTM 8112 Logan Christensen Rockford, MI 5 3
5 4 KTM 8316 Mackenzie Miller Fremont, MI 4 6
6 22 YAM 8233 Levi Luce Ravenna, MI 6 5
7 18/ YAM 8126 Colten Eisenhart Marcellus, MI 7 7
8 3 HON 8608 Morgan Newton Muskegon, MI 8 8
9 90 YAM 8002 Braxton Woodring Fruitport, MI 9 9
Race Results Race: 13
Printed: 10:25 pm
35+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 109 HON 8394 Kevin Smith Fremont, MI 2 1
2 21 SUZ 8511 Evan Bennehoff Mason, MI 1 2
3 275 YAM 8026 Jake Mccollum Muskegon, MI 3 3
4 959 KTM 8306 John Folkert Byron Center, MI 4 4
5 617 YAM 8048 Terance Dupont Wyoming, MI 6 5
6 19 YAM 8310 Shaun Meyer Zeeland, MI 5 6
VetMX
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 772 HON 8415 Fritz Ball Lowell, MI 1 1
2 61 KAW 8418 David Eggleston Lansing, MI 2 2
3 187 YAM 8516 Jasonlee Bennett Berne, IN 3 3
4 1 HON 8414 Evan Hedlund Lowell, MI 4 4
Race Results Race: 14
Printed: 10:25 pm
Mini Open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 501 KAW 8128 Jerryn Jones Twin Lake, MI 3 1
2 8 KTM 8037 Jadin Bailey Grant, MI 2 3
3 11 KTM 8066 Colt Bonstell Holland, MI 4 4
4 27 KTM 8087 Travis Becker Grand Rapids, MI 1 7
5 4 KTM 8315 Brody Miller Fremont, MI 9 2
6 47 KTM 8522 Troy Jones Olivet, MI 7 5
7 20 KAW 8065 Levi Chapman Ludington, MI 6 6
8 267 HSK 8049 Caden Eckert Belmont, MI 5 9
9 485 KAW 8612 Sean Arthur Grand Rapids, MI 8 8
DNF 45 HON 8078 Koltyn Alexander Muskegon, MI DNF DNF
Race Results Race: 15
Printed: 10:25 pm
Open D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 87 HON 8417 Dave Demoss Berne, IN 2 1
2 121 KAW 8519 Robbie Bricker Mulliken, MI 1 4
3 14 HON 8170 Seth Spoelman Ravenna, MI 3 3
4 17 HON 8201 Bryce Bosker Grant, MI 5 2
5 7 KAW 8240 Logan Zolinski Ravenna, MI 4 5
Race Results Race: 16
Printed: 10:25 pm
Lites Jr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 8309 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1
2 917 KAW 8189 Aj Kurek Norton Shores, MI 2 2
3 12 KAW 8088 Zachary Mazurek Eaton Rapids, MI 3 4
4 6 HON 8505 Trentyn Roelofs Cedar Springs, MI 6 3
5 24 YAM 8051 Garrett Stebleton Eaton Rapids, MI 5 5
6 7 YAM 8099 Jozee Compeau Ludington, MI 7 7
7 43 YAM 8129 Preston Ricker Cedar Spgs, MI 4 11
8 27 KTM 8071 Wyatt Renkema Holland, MI 11 6
9 11 YAM 8081 Trevor Block Conklin, MI 10 9
10 656 KAW 8052 Wyatt Cooper Eaton Rapids, MI 9 10
11 46 HON 8100 Emmily Wadkins Ravenna, MI 12 8
12 131 SUZ 8663 Nathan Tuffelmire Newaygo, MI 8 12
Race Results Race: 17
Printed: 10:25 pm
50 SS 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 44 HON 8115 Ty James Mccormick Montague, MI 1 1
2 18 YAM 8146 Zoey Smith Twin Lake, MI 2 2
3 4 YAM 8316 Mackenzie Miller Fremont, MI 3 3
4 3 HON 8083 Brody Jones Gobles, MI 4 4
Women 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 714 KTM 8216 Kyleigh Ruhl Berrien Spgs, MI 1 1
2 10 HON 8521 Alexandria Johnson Newaygo, MI 2 2
Race Results Race: 18
Printed: 10:25 pm
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 29 KAW 8131 Spencer R. Kuperus Jenison, MI 2 1
2 31 KAW 8132 Adam Jongsma Byron Center, MI 1 2
3 22 KTM 8137 Dominic Dow Fremont, MI 3 3
4 519 HON 8056 Zach Payne Walkerville, MI 4 6
5 729 KTM 8116 Cody Whitten Twin Lake, MI 6 5
6 01 KAW 8011 Charlie Zweedyk Muskegon, MI 7 9
7 906 KTM 8611 Travis Miedema Hudsonville, MI 5 11
8 81 YAM 8120 Jamie Steffes Jr White Cloud, MI 8 10
9 1 YAM 8017 Tyler England Muskegon, MI 15 4
10 725 YAM 8517 Tyler Hooyer Hudsonville, MI 14 7
11 100 KAW 8095 Jordan Carr N. Muskegon, MI 11 12
12 531 YAM 8610 Tyler Morris Allendale, MI 9 14
13 8 HON 8236 Dakota Fisher Grand Rapids, MI 16 8
14 16 HON 8416 Jacob Hardy Muskegon, MI 10 15
15 167 KAW 8124 Brian Playter Hudsonville, MI 13 13
16 405 HON 8509 Riley Spytma Twin Lake, MI 12 16
DNS x HON 8515 Austin Lambert Dorr, MI DNS DNS
DNS 630 SUZ 8092 Joe Ingram Muskegon, MI DNS DNS
DNS 811 SUZ 8015 Dennis Spira Whitehall, MI DNS DNS
DNS 303 YAM 8237 Demitri Fuller Allendale, MI DNS DNS
DNS 34 SUZ 8122 Virgil Dale Wayland, MI DNS DNS
Race Results Race: 19
Printed: 10:25 pm
Super Mini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 24 HON 8051 Garrett Stebleton Eaton Rapids, MI 1 1
2 344 HSK 8215 Xavier Davis Fountain, MI 2 2
3 46 HON 8100 Emmily Wadkins Ravenna, MI 3 3
4 340 HON 8607 Jayden Richards Nunica, MI 4 4
Race Results Race: 20
Printed: 10:25 pm
50 4-8 Sr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 989 KTM 8075 Aiden Natividad Dorr, MI 1 1
2 11 COB 8066 Colt Bonstell Holland, MI 2 2
3 728 KTM 8217 Raedyn Ruhl Berrien Springs, MI 3 4
4 38 KTM 8074 Trevor Veltkamp Casnovia, MI 7 3
5 44 KTM 8115 Ty James Mccormick Montague, MI 5 6
6 5 KTM 8064 Brock Chapman Ludington, MI 4 7
7 2 KTM 8606 Tayden Coons Muskegon, MI 8 5
8 13 KTM 8094 Austyn Wood Paw Paw, MI 6 8
9 131 KTM 8188 Wade Vanderlind Sparta, MI 9 9
Race Results Race: 21
Printed: 10:25 pm
Quad 105 2 Stroke/Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 216 KTM 8076 Alex Natividad Dorr, MI 1 1
Quad 90 2 Stroke/Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 19 Unk 8006 Brendon Kufahl Fruitport, MI 1 1
2 09 Unk 8101 Addison Dirkse West Olive, MI 2 2
3 7/ HON 8312 Landon Zolinski Ravenna, MI 3 3
4 3 Unk 8659 Arianna Corrigan Newaygo, MI 4 4
DNF 65 Unk 8062 Jaaron Steffes White Cloud, MI DNS DNF
Quad 50 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 Unk 8090 Cruz Case Graun, MI 1 1
Race Results Race: 22
Printed: 10:25 pm
Trail 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 6 KAW 8082 Peyton Block Conklin, MI 1 1
2 7/ HON 7050 Maxx Rogers Newaygo, MI 3 2
3 403 HON 8169 John Quinton Iii Ravenna, MI 5 3
4 68 YAM 8103 Mike Hazekamp Muskegon, MI 4 4
5 23 YAM 8145 Jackson Smith-upson Muskegon, MI 2 6
6 59 SUZ 8510 Hoyt Bennehoff Mason, MI 6 5
7 3 HON 8234 Kadin Meinders Ravenna, MI 7 DNF
Women 12 & Up
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 YAM 8099 Jozee Compeau Ludington, MI 1 1
2 46 HON 8100 Emmily Wadkins Ravenna, MI 2 2
3 33 KAW 8117 Emmalee Sanders Hastings, MI 3 3
4 921 SUZ 8232 Liza Degrave Hudsonville, MI 4 DNF
Race Results Race: 23
Printed: 10:25 pm
85 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 501 KAW 8128 Jerryn Jones Twin Lake, MI 1 1
2 8 YAM 8037 Jadin Bailey Grant, MI 3 2
3 27 KTM 8087 Travis Becker Grand Rapids, MI 2 3
4 09 HON 8084 Byron Buter Kentwood, MI 5 4
5 45 HON 8078 Koltyn Alexander Muskegon, MI 4 6
6 267 HSK 8049 Caden Eckert Belmont, MI 6 5
85 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 344 HSK 8215 Xavier Davis Fountain, MI 1 1
Race Results Race: 24
Printed: 10:25 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 631 KAW 8035 Jordan Friedrich Dorr, MI 1 2
2 900 KAW 8001 Randy Woodring Fruitport, MI 4 1
3 955 KAW 8027 Mikey Smith Muskego, MI 2 3
4 953 SUZ 8032 Andrew Riley Muskegon, MI 3 4
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 18 KTM 8309 Gatlin Combs Caledonia, MI 1 1
2 410 YAM 8507 Elliott Vankampen Zeeland, MI 3 2
3 959 KTM 8155 Parker Folkert Byron Center, MI 2 4
4 4 YAM 8195 Johnny Drummond Muskegon, MI 4 3
5 590 SUZ 8307 Jerry Stoken Grand Rapids, MI 5 DNF
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com