Powers Page 1 of 1
SJO PRODUCTIONS
07/23/2018
Race Results Race: 1
Printed: 08:50 pm
Quad Novice
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 88 HON 8320 Cole Provoast Standish, MI 1 1 20
2 19 Unk 8016 Alex Easton Muskegon, MI 2 2 19
Quad Advance
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 416 YAM 8102 Brad Dirkse West Olive, MI 1 1 20
Race Results Race: 2
Printed: 08:50 pm
85 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 YAM 8037 Jadin Bailey Grant, MI 1 1 20
85 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 115 KTM 8110 Zane Leutzinger Greenville, MI 1 1 20
2 23 SUZ 8675 Landen Caverly Whittemore, MI 2 2 19
Trail 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11/ SUZ 8287 Zachary Beek West Branch, MI 1 1 20
Women 12 & Up
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 YAM 8304 Lily Meress Rose City, MI 1 1 20
Race Results Race: 3
Printed: 08:50 pm
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 881 HON 8179 Seth Leutzinger Greenville, MI 2 1 20
2 211 YAM 8318 Michael Meress Rose City, MI 1 2 19
3 7 HON 8674 Wyatt Vaughn Standish, MI 3 3 18
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 64 KTM 8366 Ivan Svanberg Augres, MI 1 1 20
Race Results Race: 4
Printed: 08:50 pm
Quad 50 Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 Unk 8090 Cruz Case Graun, MI 1 1 20
2 106 YAM 8286 Ryker Zettel West Branch, MI 2 2 19
Race Results Race: 5
Printed: 08:50 pm
14-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 211 YAM 8318 Michael Meress Rose City, MI 1 1 20
2 5 SUZ 8314 Josh Mosher Grand Legdge, MI 2 2 19
35+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 621 HON 8275 Mike Mosher Grand Ledge, MI 1 1 20
125 2 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 813 SUZ 8532 Ronnie Nelson Alger, MI 2 1 20
2 104 KTM 8683 Nate Hall Hale, MI 1 2 19
Race Results Race: 6
Printed: 08:50 pm
Super Mini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 212 KAW 8317 Danny Meress Rose City, MI 1 1 20
2 05 KAW 8319 Logan Burch Kawkawlin, MI 2 2 19
3 21 HON 8321 Gabriel Pendred Augres, MI 3 3 18
4 23 SUZ 8675 Landen Caverly Whittemore, MI 4 DNF 17
5 13 HON 8676 Aaron Melavey Standish, MI 5 DNS 16
Race Results Race: 7
Printed: 08:50 pm
65 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 KTM 8066 Colt Bonstell Holland, MI 1 1 20
65 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 YAM 8037 Jadin Bailey Grant, MI 1 1 20
2 88 KAW 8672 Cory Martin Oscoda, MI 2 2 19
3 100 KAW 8673 Conner Martin Oscoda, MI 3 3 18
Race Results Race: 8
Printed: 08:50 pm
25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 620 KAW 8420 Daniel Benjamin Standish, MI 1 1 20
30+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 621 HON 8275 Mike Mosher Grand Ledge, MI 1 1 20
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 64 KTM 8366 Ivan Svanberg Augres, MI 1 1 20
2 813 SUZ 8532 Ronnie Nelson Alger, MI 2 2 19
Race Results Race: 9
Printed: 08:50 pm
Quad 90 2 Stroke/Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 5 Unk 8068 Landon Wallace Cedar Springs, MI 1 1 20
2 09 Unk 8101 Addison Dirkse West Olive, MI 2 2 19
3 662 YAM 8288 Khloe Zettel West Branch, MI 3 3 18
Quad 50 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 Unk 8090 Cruz Case Graun, MI 1 1 20
Race Results Race: 10
Printed: 08:50 pm
50 4-8 Sr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 11 COB 8066 Colt Bonstell Holland, MI 1 1 20
Mini Open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 YAM 8037 Jadin Bailey Grant, MI 1 1 20
2 88 KAW 8672 Cory Martin Oscoda, MI 3 2 19
3 100 KAW 8673 Conner Martin Oscoda, MI 2 3 18
Race Results Race: 11
Printed: 08:50 pm
Lites Jr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 212 KAW 8317 Danny Meress Rose City, MI 1 1 20
2 05 KAW 8319 Logan Burch Kawkawlin, MI 2 2 19
3 64 KTM 8366 Ivan Svanberg Augres, MI 3 3 18
4 104 KTM 8683 Nate Hall Hale, MI 5 4 17
5 21 HON 8321 Gabriel Pendred Augres, MI 4 5 16
Race Results Race: 12
Printed: 08:50 pm
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 620 KAW 8420 Daniel Benjamin Standish, MI 1 1 20
Open B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 HON 8674 Wyatt Vaughn Standish, MI 2 1 20
2 881 HON 8179 Seth Leutzinger Greenville, MI 1 DNF 19
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com