Powers Page 1 of 1
SJO Productions
08/13/2018
Race Results Race: 1
Printed: 10:14 pm
Quad Novice
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 19 Unk 8016 Alex Easton Muskegon, MI 1 1 20
Quad Advance
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 888 HON 8807 Brandon Suchodolski Bay City, MI 1 1 20
Quad 200 2 Stroke/Youth Produc
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
DSQ 32 HON 8813 Parker Groan Gladwin, MI DSQ DSQ
Race Results Race: 2
Printed: 10:14 pm
Open C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 175 KAW 8847 Austin Abbey Hale, MI 1 4 20
2 7/ HON 8674 Wyatt Vaughn Standish, MI 5 1 19
3 167 KAW 8124 Brian Playter Hudsonville, MI 2 5 18
4 624 YAM 8023 Johnny Johnson Kalamazoo, MI 6 3 17
5 350 YAM 8815 Sean Basner Rose, MI 3 6 16
6 64 KTM 8366 Ivan Svanberg Augres, MI 4 7 15
7 813 YAM 8532 Ronnie Nelson Alger, MI 10 2 14
8 104 KAW 8764 Triston Rubin Hesperia, MI 9 8 13
9 51 HON 8788 Aaron Lorencz Mio, MI 8 9 12
10 7 HON 8969 Tyler Short Lupton, MI 7 10 11
11 104/ KTM 8683 Nate Hall Hale, MI DNF 11 10
Race Results Race: 3
Printed: 10:14 pm
65 7-9
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KTM 8522 Troy Jones Olivet, MI 1 1 20
2 44 KAW 8115 Ty James Mccormick Montague, MI 2 2 19
3 48 SUZ 8826 Troy Sancrant West Branch, MI 3 3 18
DNF 177 KTM 8859 Bennett Kohler-lewis Sterling Hts, MI DNF DNS
DNF 1 KAW 8817 Jason Kimmerer Hale, MI DNF DNS
65 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 KTM 8037 Jadin Bailey Grant, MI 1 1 20
2 678 COB 8242 Peyton Street Marcellus, MI 2 2 19
3 4 KAW 8789 Zane Willobee Frederic, MI 4 3 18
4 4/ KTM 8680 Kendra Fouts Lake, MI 3 4 17
Race Results Race: 4
Printed: 10:14 pm
Super Mini
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 212 KAW 8317 Danny Meress Rose City, MI 1 1 20
2 24 HON 8051 Garrett Stebleton Eaton Rapids, MI 2 2 19
3 46 HON 8100 Emmily Wadkins Ravenna, MI 3 3 18
4 344 HSK 8215 Xavier Davis Fountain, MI 4 4 17
5 41 HON 8050 Derick Stebleton Eaton Rapids, MI 6 5 16
6 21 HON 8321 Gabriel Pendred Augres, MI 5 6 15
7 13 HON 8676 Aaron Mclavey Standish, MI 7 7 14
Race Results Race: 5
Printed: 10:14 pm
50 SS 4-6
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7/ HON 8838 Jax Trammel Howell, MI 1 1 20
2 1 HON 8422 Laeten Peterson West Branch, MI 2 2 19
3 4 YAM 8843 Collin Maleski Rose City, MI 3 3 18
4 501 HON 8844 Jayden Christensen West Branch, MI 5 4 17
5 72 SUZ 8845 Anthony Allison Jr Grayling, MI 4 5 16
6 7 HON 8823 Roman Dzienski West Branch, MI 6 6 15
7 6 SUZ 8802 Keaton Crawford West Branch, MI 7 7 14
Race Results Race: 6
Printed: 10:14 pm
Open D
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 325 HON 8858 Dewey Basner Bay, MI 1 1
2 1 KAW 8675 Landen Caverly Whittemore, MI 2 2
Trail 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 356 YAM 8784 Adison Sperling West Branch, MI 1 1 20
2 3 YAM 8864 Reanne Rau West Branch, MI 4 2 19
3 59 SUZ 8510 Hoyt Bennehoff Mason, MI 3 4 18
4 007 YAM 8803 Reese Rau West Branch, MI 5 3 17
5 7 SUZ 8786 Ryan Lorencz Mio, MI 2 6 16
6 15 YAM 8771 Madisyn Morris Prescott, MI DNF 5 15
Race Results Race: 7
Printed: 10:14 pm
Mini Open
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 47 KTM 8522 Troy Jones Olivet, MI 2 1 20
2 8 KTM 8037 Jadin Bailey Grant, MI 1 2 19
3 678 COB 8242 Peyton Street Marcellus, MI 3 3 18
4 00 SUZ 8857 Ty Yorton Whittmore, MI 5 4 17
5 9 YAM 8818 Archer Thorson Skidway, MI 4 DNF 16
Race Results Race: 8
Printed: 10:14 pm
250 A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 038 SUZ 8325 Shane Larsen Grand Rapids, MI 1 1 20
2 240 YAM 8420 Daniel Benjamin Standish, MI 2 2 19
250 B
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 709 KAW 8790 Austin Hager Tawas, MI 1 1 20
2 211 YAM 8318 Michael Meress Rose City, MI 2 2 19
3 351 HON 8067 James Morrison Potterville, MI 3 3 18
4 519 HON 8056 Zach Payne Walkerville, MI 4 4 17
Race Results Race: 9
Printed: 10:14 pm
50 4-8 Sr.
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 17 COB 8104 Joey Jared Lansing, MI 1 1 20
2 610 COB 8134 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 2 2 19
3 44 KTM 8115 Ty James Mccormick Montague, MI 3 3 18
4 219 KTM 8791 Carson Deckert Alger, MI 4 4 17
5 7 KTM 8188 Wade Vanderlind Sparta, MI 5 5 16
Race Results Race: 10
Printed: 10:14 pm
Women 12 & Up
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 46 HON 8100 Emmily Wadkins Ravenna, MI 1 1 20
2 356 YAM 8784 Adison Sperling West Branch, MI 2 2 19
3 00 KAW 8771 Madisyn Morris Prescott, MI 4 3 18
4 11 YAM 8304 Lily Meress Rose City, MI 3 4 17
5 3 YAM 8864 Reanne Rau West Branch, MI 5 6 16
6 007 YAM 8803 Reese Rau West Branch, MI DNF 5 15
Race Results Race: 11
Printed: 10:14 pm
25+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 038 SUZ 8325 Shane Larsen Grand Rapids, MI 2 1 20
2 620 KAW 8420 Daniel Benjamin Standish, MI 1 2 19
35+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 21 SUZ 8511 Evan Bennehoff Mason, MI 1 1 20
2 606 YAM 8787 Scott Marshall Mio, MI 3 2 19
3 621 HON 8275 Mike Mosher Grand Ledge, MI 2 3 18
4 23 YAM 8837 Marcus Trammel Howell, MI 5 4 17
5 74 YAM 8840 Steve Robinson Harrison Twsp, MI 4 DNF 16
125 2 Stroke
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 25 KTM 8058 Cody Price Wyoming, MI 1 1 20
2 531 YAM 2839 Nate Robinson Harrison Twsp, MI 2 2 19
DNS 805 YAM 8860 Garrett Kohler-lewis Sterling Hts, MI DNS DNS
Race Results Race: 12
Printed: 10:14 pm
Quad 105 2 Stroke/Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 8 Unk 86810 Janelle Fouts Lake Station, MI 1 1 20
Quad 90 2 Stroke/Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 9 Unk 8848 Dayton Noffsinger West Branch, MI 1 1 20
2 66z YAM 8288 Khloe Zettel West Branch, MI 2 DNF 19
Quad 50 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 Unk 8090 Cruz Case Graun, MI 1 1 20
Race Results Race: 13
Printed: 10:14 pm
Trail 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 32 HON 8842 Lane Winter West Branch, MI 1 1 20
2 9 HON 8818 Archer Thorson Skidway, MI 2 2 19
3 55 SUZ 8134 Aiden Canfield Eaton Rapids, MI 3 4 18
4 304 KAW 8105 Dalten Cooper Eaton Rapids, MI 4 5 17
5 812 KAW 8106 Travis Edwards Eaton Rapids, MI 6 6 16
6 200 HON 8821 Landyn Brown West Branch, MI 5 7 15
7 17 Unk 8104 Joey Jared Lansing, MI DNS 3 14
8 16 YAM 8824 Logan Tierney West Branch, MI 7 DNS 13
Race Results Race: 14
Printed: 10:14 pm
50 Sport 4-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 22 YAM 8819 Conrad Weddel Lupton, MI 2 1 20
2 32 HON 8785 Brady Sperling West Branch, MI 3 2 19
3 1 HON 8422 Laeten Peterson West Branch, MI 1 5 18
4 4 YAM 8843 Collin Maleski Rose City, MI 4 3 17
5 7/ HON 8838 Jax Trammel Howell, MI 5 4 16
6 350 HON 8816 Arizona Bigham Rhodes, MI 6 6 15
Women 4-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 4/ KTM 8680 Kendra Fouts Lake, MI 1 1 20
2 450 KTM 8254 Saydie Vanderlind Sparta, MI 2 2 19
3 583 KTM 8967 Laiken Deckert Alger, MI 3 3 18
4 17 YAM 8754 Keiauna Rhodes Marcellus, MI 4 4 17
Race Results Race: 15
Printed: 10:14 pm
30+
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 038 SUZ 8325 Shane Larsen Grand Rapids, MI 1 1 20
Lites Jr. 12-16
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 212 KAW 8317 Danny Meress Rose City, MI 1 1 20
2 24 YAM 8051 Garrett Stebleton Eaton Rapids, MI 2 2 19
3 7/ HON 8674 Wyatt Vaughn Standish, MI 3 3 18
4 25 KTM 8058 Cody Price Wyoming, MI 5 4 17
5 656 KAW 8052 Wyatt Cooper Eaton Rapids, MI 4 5 16
6 46 HON 8100 Emmily Wadkins Ravenna, MI 6 6 15
Race Results Race: 16
Printed: 10:14 pm
85 7-11
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 78 YAM 8242 Peyton Street Marcellus, MI 2 1 20
2 8 YAM 8037 Jadin Bailey Grant, MI 1 2 19
3 9 YAM 8818 Archer Thorson Skidway, MI 3 DNF 18
85 12-15
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 344 HSK 8215 Xavier Davis Fountain, MI 1 1 20
2 21 HON 8321 Gabriel Pendred Augres, MI 2 2 19
85 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 41 HON 8050 Derick Stebleton Eaton Rapids, MI 1 1 20
2 23 HON 8820 Hayden Brown West Branch, MI 3 2 19
3 4 YAM 8789 Zane Willobee Frederic, MI 2 3 18
4 00 SUZ 8857 Ty Yorton Whittmore, MI 4 DNF 17
Race Results Race: 17
Printed: 10:14 pm
Quad 70 Production
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 72 Unk 8207 Marek Myers Breckenridge, MI 1 1 20
Quad 50 Stock
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 7 Unk 8090 Cruz Case Graun, MI 1 1 20
2 76 Unk 8846 Alexis Thorpe West Branch, MI 2 2 19
3 106 YAM 8286 Ryker Zettel West Branch, MI 3 3 18
4 11 Unk 8822 Joey Weiler West Branch, MI 4 4 17
Race Results Race: 18
Printed: 10:14 pm
250 C
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 624 YAM 8023 Johnny Johnson Kalamazoo, MI 1 2 20
2 7/ HON 8674 Wyatt Vaughn Standish, MI 3 1 19
3 167 KAW 8124 Brian Playter Hudsonville, MI 2 4 18
4 64 KTM 8366 Ivan Svanberg Augres, MI 6 3 17
5 675 HON 8968 Tristan Munger Lewiston, MI 4 6 16
6 175 KAW 8847 Austin Abbey Hale, MI 7 5 15
7 350 YAM 8815 Sean Basner Rose, MI 5 8 14
8 104/ KTM 8683 Nate Hall Hale, MI 8 7 13
Race Results Race: 19
Printed: 10:14 pm
50 SS 7-8
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 32 HON 8785 Brady Sperling West Branch, MI 2 2 20
2 8 YAM 8770 Hank Pfaff Fairview, MI 4 1 19
3 84 YAM 8206 Emma Myers Breckenridge, MI 3 4 18
4 22 YAM 8819 Conrad Weddel Lupton, MI 1 7 17
5 17 YAM 8754 Keiauna Rhodes Marcellus, MI 6 3 16
6 522 YAM 8029 Rylee Bliss Muskegon, MI 5 5 15
7 3 HON 8825 Christopher Myers West Branch, MI 7 6 14
8 603 HON 8806 Landyn Depew Grayling, MI 8 8 13
Race Results Race: 20
Printed: 10:14 pm
14-24
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 553 KAW 8805 Todd Miley Tawas, MI 1 1 20
2 211 YAM 8318 Michael Meress Rose City, MI 2 2 19
3 218 KAW 8841 Andrew Blust E. Tawas, MI 3 3 18
4 519 HON 8056 Zach Payne Walkerville, MI 6 4 17
5 813 YAM 8532 Ronnie Nelson Alger, MI 5 6 16
6 5 SUZ 8314 Josh Mosher Grand Legdge, MI 4 7 15
7 104 KAW 8764 Triston Rubin Hesperia, MI 7 5 14
8 656 KAW 8052 Wyatt Cooper Eaton Rapids, MI 8 8 13
9 7 HON 8969 Tyler Short Lupton, MI 9 9 12
Open A
Finish Number Brand Member # Name City,State Moto 1 Moto 2 Moto 3 Points
1 038 SUZ 8325 Shane Larsen Grand Rapids, MI 1 1 20
2 620 KAW 8420 Daniel Benjamin Standish, MI 2 2 19
This report created using TRACKSIDE - Software for Race Promoters www.tracksidesoftware.com